מונית
צילום: משה שי, פלאש 90

נהג מונית נאשם במעשים מגונים בנוסעות - אך ממשיך לעבוד כרגיל

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, הנהג בן ה-65 מחיפה נגע בגופן של צעירות שהסיע, הציע להן הצעות מיניות ונישק אותן בניגוד לרצונן. למרות זאת, בפרקליטות או במשרד התחבורה לא דרשו להרחיקו מעיסוקו
ורד פלמן
19 ביוני 2018
12:57

נהג מונית בן 65, תושב חיפה, ממשיך לעבוד כרגיל ולהחזיק ברישיון למונית - למרות כתב אישום שהוגש נגדו לפני שנה וחצי ומשפטו המתנהל בימים אלה, בגין מעשים מגונים שביצע בשלוש צעירות שהסיע במונית, בהן גם קטינה. בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' פורסם היום (שלישי) כי בפרקליטות או במשרד התחבורה לא דרשו להרחיקו מעיסוקו.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בחיפה, הנהג - שעובד באופן עצמאי ולא דרך תחנת מוניות - נגע בגופן של הצעירות, הציע להן הצעות מיניות ונישק אותן בניגוד לרצונן בטרם ירדו מהמונית. למרות המעשים המיוחסים לו, הוא ממשיך לעבוד כרגיל במונית.

מעיין, אחת הנפגעות מנהג המונית, סיפרה בכאן רשת ב' כי הוא הסיע אותה בשעת לילה מאוחרת, נצמד אליה, נישק אותה בלחיה וליטף לה את השיער. "מה שהוא עשה לי זה עוד כלום לעומת מה שהוא עשה לבנות אחרות. זו חוויה קשה. משהו שלא שוכחים", היא תיארה.

לדברי המתלוננת, רק כשהגיעה להעיד נגדו בבית המשפט היא גילתה ממתלוננת אחרת כי הוא ממשיך לעבוד ולהסיע קטינות. "הוא עושה את זה בצורה שיטתית. הוא מחפש אותן במקומות שיש ילדים, בחורות עד גיל 18 או 19, לא מעבר לכך. הוא ייקח אותן בכל מחיר ובכל מצב וינסה לבוא בגישה נחמדה. את ילדה, את לא בדיוק יודעת מה מטריד אותך ומה לא. רק אחרי שאת יורדת מהנסיעה את מבינה מה הוא עשה. כמה זה לא הגיוני כי הוא איש שאמור לתת שירות". היא סיפרה כי היא חשה שהמדינה לא פועלת בצורה נכונה בעניין.

יו"ר הוועדה למעמד האישה, ח"כ עאידה תומא סלימאן, אמרה בתכנית כי המצב אינו סביר וכי כבר העירה על כך בעבר. "הלקונה בחוק מקיימת בהרבה תחומים של נותני שירותים. החוק מדבר בדרך כלל על מניעת הטרדה מינית בקשר לעובדים עצמם, אבל לא בקשר לציבור הרחב שמקבל שירות". היא סיפרה כי הגישה הצעת חוק להסדרת הנושא, אך ועדת השרים דחתה פעמיים את הדיון בהצעה.

מפרקליטות המדינה נמסר בתגובה: "במקרה זה, לא הייתה על הפרקליטות חובה שבדין לדווח על אודות הגשת כתב האישום כנגד הנאשם. מחומר הראיות שנאסף בתיק זה, עלה כי במועדים הרלוונטיים לכתב האישום הנאשם נהג במונית פרטית שלא במסגרת תחנה מוניות סדורה. ובכל מקרה, וככל שהנאשם יורשע, יועבר למשרד התחבורה עדכון".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "המשרד מקבל מידע על כל נהג רכב ציבורי המורשע בעבירה פלילית. לאחר העברת פסק הדין וההכרעה למשרד התחבורה, מוזמן הנהג לשימוע באגף הרישוי ובהתאם לתוצאות מתקבלת החלטה באשר להמשך זכאותו להחזיק ברישיון נהיגה לרכב ציבורי".

עו"ד תמי אולמן המייצגת את נהג המונית מסרה בתגובה: "אין הצדקה לשלול את רישיונו כעת. נמתין עד לסיום ההליך ונשמע את דברו האחרון של השופט".