תקיפה של הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש
צילום: אי-פי

גדודי חיזבאללה בעיראק: "התקיפה בגבול סוריה לא תעבור בשקט"

בארגון הודיעו כי יבררו בקרוב מי עומד מאחורי התקיפה ביום ראשון בלילה, שבה נהרגו לפי הדיווחים עשרות לוחמי חיזבאללה ופעילים פרו-איראנים: "לא נהסס ללכת לעימות נגד ישראל והתוכנית האמריקנית"
רועי קייס
19 ביוני 2018
12:04

גדודי חיזבאללה בעיראק איימו היום (שלישי) בעימות עם ישראל וארצות הברית, בעקבות התקיפה השבוע בגבול בין סוריה לבין עיראק, שאותה ייחסו אתמול בוושינגטון לישראל. בהודעת הגדודים של הארגון השיעי נאמר כי הוא לא ייתן לתקיפה, שאותה כינה "פשע", לחלוף ללא מענה.

בהודעת הארגון נאמר עוד כי בימים הקרובים יידעו מי בדיוק עומד מאחורי התקיפה: "העמדה שלנו תעלה בקנה אחד עם גודל הפשע כשנדע את הזהות של מבצעיה. הם ציינו כי התקיפות האמריקניות-ציוניות לא מפתיעות, שכן הנוכחות שלהם בגבול בין סוריה לעיראק נועדה לרדוף אחר שרידי דאעש".

עוד אמרו גדודי חיזבאללה בעיראק, כי טראמפ הטיפש ונתניהו המטורף, כלשונם, יודעים היטב מי ההרוגים באותה תקיפה ועל איזה תרבות האידיאולוגיה הם התחנכו. "לא נהסס ללכת לעימות נגד ישראל ונגד התכנית האמריקנית", מסרו.

גורם אמריקני בכיר אמר אמש לרשת CNN האמריקנית כי ישראל היא זו שביצעה את התקיפה הצבאית בגבול סוריה-עיראק, מדרום מזרח לאלבו-כמאל, ולא הקואליציה האמריקנית נגד "המדינה האסלאמית". רשת "אל-חורה" האמריקנית ציטטה אף היא גורם שטען כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי מאחורי התקיפה.

הגורם ששוחח עם CNN אמר כי "ישנם חברי מיליציה רבים המשויכים לאיראן ופועלים בגבול סוריה-עיראק". בדיווח הודגש כי איזור התקיפה נמצא במרחק "לא שגרתי" למטוסים ישראלים ועליהם היה לעבור מרחק ומכשולים בדרך ליעד.