גונן שגב במרפאתו בניגריה
צילום: מתוך אתר hotels.ng

ממשלת איראן: מציעים להתעלם מההאשמות נגד גונן שגב

דובר הממשלה בטהראן הגיב לאישום נגד השר לשעבר בגין ריגול לטובת איראן: "ישראל משתמשת בכל כלי כדי לנגח אותנו". במשרד החוץ דחו את הטענה כי שגב היה הרופא של השגרירות הישראלית בניגריה, אך אמרו כי טיפל עצמאית בדיפלומטים ואזרחים ישראלים. שגב הועבר היום לכלא גלבוע ממתקן שב"כ שבו הוחזק
כתבי כאן חדשות
19 ביוני 2018
14:05

דובר ממשלת איראן, מוחמד באקר נובאט, מתייחס היום (שלישי) לאישום נגד השר לשעבר גונן שגב בגין ריגול למען איראן ואומר כי הוא מציע להתעלם מהמידע שפורסם בישראל. לדבריו, הוא אינו בקי בפרטי המקרה, אך ישראל משתמשת בכל כלי אפשרי כדי לנגח את איראן.

שגב הועבר היום לכלא גלבוע ממתקן שב"כ שבו הוחזק מהיום שנעצר. בד בבד דחה היום משרד החוץ הישראלי את הטענה כי גונן שגב שימש רופא האמון על השגרירות הישראלית בניגריה. עם זאת, מציינים גורמים במשרד החוץ, כי הוא טיפל בישראלים ובדיפלומטים שהגיעו אליו, באופן עצמאי.

בלבנון הכתירו הבוקר את הפרשה כהישג מודיעיני איראני חסר תקדים. בידיעה בעיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, שהתבססה על כלי התקשורת ועל הפרשנויות השונות בארץ, נכתב כי הזירה הישראלית בהלם נוכח הצלחתה של איראן לגייס את שר האנרגיה לשעבר לטובת המודיעין האיראני, בשעה ששמחתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על "ההצגה הגרעינית הכושלת שלו" בחודש שעבר בעניין איראן עוד לא הושלמה.

אתמול הודיע שב"כ, כי השר לשעבר גונן שגב מואשם בריגול נגד ישראל לטובת איראן. שגב נעצר לפני חודש בחשד לביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה ובריגול נגד מדינת ישראל. בתום החקירה הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בגין עבירות אלה וכן בגין ריבוי עבירות של מסירת ידיעה לאויב. 

 השתתפו בהכנת הידיעה: עמיחי שטיין, גילי כהן ורועי ינובסקי