אורית נבון

כאן דעה | החברים של בוכריס

הנה משהו שמטרידנים חייבים להפנים: לשלוח מקורבים לספר בתקשורת כמה הם צדיקים וטהורים זאת אסטרטגיה גרועה
אורית נבון
02 בדצמבר 2016
11:53

בבקשה אל תדברו איתי על הפנסיה של אופק בוכריס. ולא רק כי אני נרדמת תמיד כשמתחילים לדסקס איתי על קרנות וביטוחים, אלא בעיקר כי זה חסר טעם כל כך. ונניח שהפנסיה שלו כן הייתה נפגעת, האם לא ברור שהחברים שלו היו מסדרים לו איזו משרה שווה של יועץ לענייני שקר כלשהו ומרפדים אותו מכל הכיוונים? מטרידנים שמככבים בפרשיות כאלה הם יצורים בלתי פגיעים בתחום הפיננסי; הם פשוט מקושרים מכדי ליפול באמת. 

ולא רק כלכלית הם מסודרים, אלא גם תקשורתית, שזה דבר שאני באמת לא מצליחה להבין.

מי שמכיר אותי יודע שאני מוכנה לעשות הרבה מאוד בשביל החברים שלי כולל לנסוע לשבת חתן בגדרה; גם יצא לי להשאיל נעליים שעה וחצי אחרי שקניתי אותן וללוות חבר לבדיקה בבית חולים כשאני בעצמי חצי גוססת, אבל יש דבר אחד שלעולם לא אעשה גם למען החבר הכי טוב שלי: לספר בתקשורת כמה שהוא איש משפחה למופת ואין שום סיכוי שיבגוד באשתו, כן רפי, אני מוכנה לחתום שהוא לא לקח את הפקידה שלו לצימר ואם בסוף יתברר שכן אני אסנן את התחקירניות שלך בלי בושה.

* * *

קוקו מחבואים: מישהו ראה את עו"ד יוסי דרמר, חברו הטוב של אופק בוכריס? רק לפני כמה חודשים נשבע בגלי צה"ל שהכל עלילות ושאופק מאמי שאין דברים כאלה, ועכשיו מה?
גם החברים דן חפץ וגרשון הכהן, שבעבר שמחו לספר על אופקי המתוקי שלהם נעלמו כלא היו. לפחות תסמסו שאתם בסדר, חבר'ה, אנחנו פה קצת דואגים.

מצד שני, כששומעים את היחצ"ן אמנון שומרון, אפשר להבין אותם. "למה להציג את זה כאילו רק אופק חזר בו?", שואל שומרון בגלי צה"ל, "אפשר גם להגיד שהמתלוננות חזרו בהן כי קודם טענו למעשי אונס ועכשיו הן טוענות ליחסים בהסכמה".

אז בוא אני אציע לך שני דברים, אמנון שומרון: ראשית, תלחץ על ההפקה למחוק את הראיון מהסאונדקלאוד של גלי צה"ל כי שיחה מגומגמת כזאת לא שמעתי כבר הרבה זמן, הלינק הזה שרץ עכשיו בקבוצות וואטסאפ פמיניסטיות לא משחק לטובתך ובטח שלא לטובת בוכריס.

דבר שני, אחרי פרשת קצב כל כך ברור מי דחף לעסקת הטיעון הזו, שהטענה כאילו יש כאן שני צדדים שווים שרצו בעסקה באותה מידה – פשוט מגוחכת. כל אידיוט יכול להבין שסביר להניח שלא המתלוננות יזמו את ההסדר הזה אלא פרקליטיו של בוכריס, ששיחקו אותה, אין מה לומר.

בוכריס היה חשוד בעבירת מין חמורה אבל בסוף יצא צ'ארמר שובב ולא יותר. הוא צריך להיות מאוד מרוצה עכשיו, וזה בדיוק מה שמרתיח פה.

* * *

אז באיזה מוד תופסת אתכם ההודאה של בוכריס בבעילה אסורה: האם אתם אנשי ימין שתוהים למה שפטריוט מורעל יסכן את הקריירה הצבאית שלו בשביל בחורות? אולי אתם דתיים המומים ששואלים איך ייתכן שגבר עם כיפה יטריד מינית? או שאתם סתם חברים ומכרים שעדיין סבורים שהכל עלילה ושההודאה שלו היא סוג של הסכם משפטי במסגרת עסקת הטיעון?

במיוחד בשבילכם, המפקפקים למיניהם, הוציא בוכריס מכתב שלפיו הוא מתכוון לכל מילה ולוקח אחריות על המעשים שבהם הוא מודה. לא הייתי צריכה את המכתב הזה: ברור לי שאם כבר גבר ישקר באשר ליחסי מין מחוץ לנישואים, הוא יכחיש סקס שקרה, לא יודה בסקס שלא קרה.

אם הייתי מתבקשת לסכם את פרשת בוכריס, הייתי אומרת שמשה קצב יש רק אחד. כלומר, גברים בעלי מעמד שמנסים להשכיב בחורות יש מיליון, אבל חשודים באונס שמוכנים לשבת בכלא ובלבד שלא ייאלצו להודות בסקס מחוץ לנישואים – כאלה כבר לא יהיו לנו.

אופק בוכריס לא מטומטם. נכון, בסופו של דבר אנחנו מדברים פה על גבר שהרס לעצמו את הקריירה בגלל חרמנות, אבל לפחות הוא יודע להקשיב לעורכי הדין ולהסיק מסקנות.

זאת אבולוציה מתבקשת של מטרידנים: מפרשייה לפרשייה הם הולכים ומשתכללים, רואים את הנולד ומעדכנים את מערכת השיקולים וקבלת ההחלטות.

* * *

"את לא באמת מתכוונת לזה", נעלבה חברתי ג' בשם בעלה, "ברור שאם הייתי מבקשת, היית מעידה שאין סיכוי שיבגוד בי". תפסיקי, נו. מה לעשות שממרום שנותיי אני כבר יודעת שהכל יכול לקרות?

עזבו את העובדה הפשוטה שהמונוגמיה מתה, זה כבר דיון אחר; פה אני אומרת דבר פשוט - כמו שהחבר הכי טוב שלכם לא יודע מה קורה אצלכם בחדר המיטות, כך גם אתם לא יכולים לדעת מה קורה אצלו.

הדבר האחרון שאני רוצה זה לתת עצות למטרידנים או אנסים; גם תמורת כסף לא הייתי עושה את זה, אז בחינם? אבל יש משהו שהבוכריסים הבאים חייבים ללמוד, לטובתם ובעיקר לטובתנו: לעולם אל תשלחו חברים לספר בתקשורת כמה אתם צדיקים. כי בסוף החברים שלכם ייצאו טיפשים, ואתם – שקרנים שחבל על הזמן.