המחבל איסמעיל אבו-עראם

22.5 שנות מאסר למחבל שניסה לרצוח את ניב נחמיה

המחבל גם נדרש לפצות את נחמיה ב-200 אלף שקלים. הוא דקר 14 פעמים אשתקד את נחמיה במרכול ביבנה ופצע אותו קשה. נחמיה: "ציפיתי ליותר מבית המשפט"
שלי טפיירו
19 ביוני 2018
16:54

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (שלישי) 22.5 שנות מאסר על המחבל איסמעיל אבו-עראם, שניסה לרצוח את ניב נחמיה במרכול ביבנה אשתקד. כמו כן הוא נדרש לפצות את נחמיה ב-200 אלף שקלים.

נחמיה, שנפצע פצעים קשים מדקירת המחבל, אמר בתום הדיון כי הוא ציפה ליותר מבית המשפט. בגזר הדין של המחבל נכתב כי במהלך שנת 2017 הוא התחזק מבחינה דתית והחליט לרצוח יהודי ישראלי "כדי לקיים את מצוות הג'יהאד".

עוד עולה מגזר הדין כי ב-2 באוגוסט 2017 נכנס אבו עראם, תושב חברון, לישראל בלי היתר במטרה "לבצע מעשה טרור במעסיקו לשעבר באולם אירועים". לשם כך הצטייד המחבל בסכין ובגז פלפל. אבו עראם הגיע לעיר יבנה, אך לא מצא את האדם אותו חיפש.

הוא החליט להיכנס למרכול ובאמצעות סכין שגנב מהמקום, דקר את נחמיה, סגן מנהל הסניף, 14 פעמים בראשו, בחזהו ובבטנו בזמן שסידר מוצרים באחד המדפים. נחמיה להיאבק במחבל, והסכין נשברה ונשמטה מידיו. המחבל הוציא את גז הפלפל, ריסס על פניו של נחמיה וברח.

בעקבות זעקותיו של נחמיה והמהומה שנוצרה, החלו צעקות "מחבל". מספר עוברי אורח רדפו אחר אבו עראם ולכדו אותו סמוך לסניף, עד שהגיעה המשטרה.