סגן שר הביטחון אלי בן דהן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סגן שר הביטחון על טרור העפיפונים: "צריך פרופורציה, זה לא חדירה ליישוב"

אלי בן דהן הזהיר כי על כל פעולה של שיגור עפיפונים - צה"ל יתקוף תשתיות של חמאס. על פרשת דומא: "לעולם לא נדע אם ההודאות שניתנו לאחר העינויים היו אמיתיות". התנועה הקיבוצית דורשת לפטר מיד את בן דהן בעקבות דבריו
כאן הערב
19 ביוני 2018
18:14

סגן שר הביטחון אלי בן דהן התייחס אחר הצהריים (שלישי) לטרור העפיפונים, שמכה את יישובי עוטף עזה, ואמר כי צריך לקחת את הדברים בפרופורציה. "בואו לא נגזים – זה לא חצייה של גדר ולא חדירה ליישוב", אמר בן דהן לרן בנימיני וליגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם סגן השר אלי בן דהן:

בן דהן הזהיר כי על כל פעולה של שיגור עפיפונים, צה"ל יתקוף תשתיות של חמאס. "אין אפשרות לצלפים לירות שמשגרי העפיפונים. חמאס מורתע מהפעילות האחרונה. סגן השר הוסיף כי הפתרונות של צה"ל הם רחפנים שיודעים לפגוע בעפיפונים.

בעקבות דבריו של בן דהן, הגיבה התנועה הקיבוצית בחריפות ודרשה משר הביטחון אביגדור ליברמן לפטר מיד את סגן שר הביטחון: "לא מבין בביטחון ושכח לחלוטין מה זו ציונות". מזכ"ל התנועה ניר מאיר אמר כי סגן השר מזלזל בתושבי העוטף "שעומדים בגבורה מול איומי הטרור הבלתי פוסקים של חמאס".

"במקום לעשות את עבודתו ולספק ביטחון ובמקום לחוש אשמה ובושה שהממשלה, בה הוא סגן שר, נכשלת יום אחרי יום כבר שבועות לנצח עפיפונים של ארגון טרור, ששורפים את הנגב ליסוד, בוחר סגן השר לזלזל בתושבי העוטף", אמר מזכ"ל התנועה.

התנועה הקיבוצית קוראת ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט "לעשות סדר אצלו בבית": "התיישבות אינה רק ביהודה ושומרון ומוטב להזכיר זאת לסגן השר בן דהן. ניתן רק לדמיין כיצד היה נוהג בן דהן לו נשרפה גינה קטנה בהתנחלות מבודדת ובלתי חוקית. בושה וחרפה שזהו סגן שר בממשלת ישראל. על יו"ר הבית היהודי להעמידו לסדר ועל שר הביטחון לפטרו ממשרד הביטחון עוד הערב". 

סגן שר הביטחון התייחס לשני נושאים נוספים – פרשת דומא, שבה החליט בית המשפט לפסול הודאות שנגבו בכוח ומעצרו של השר לשעבר גונן שגב, שמואשם בריגול לטובת איראן. בעניין ההודאות, שנטען כי הוצאו מהנאשם עמירם בן אוליאל בעינויים, אמר בן דהן כי "לעולם לא נדע אם ההודאות שניתנו לאחר העינויים היו אמיתיות".

בעניין גונן שגב אמר בן דהן כי לאחר העבירות הקודמות שביצע שגב – הכתובת הייתה על הקיר. "הנזק הביטחוני קטן, אבל הנזק התודעתי גדול", אמר.