נתניהו ומילצ'ן
צילום: פלאש 90

גרסת מילצ'ן בתיק 2000: היה בקשר עם נתניהו ומוזס - אך לא תיווך לעסקה

מקורב למיליארדר טוען שהוא ניסה לחבר בין הצדדים, אך השיחות הסתכמו בניסיון להשכין שלום ביניהם ולא הובילו לעסקה שקשורה לתיק. במשטרה צפוים לגבות ממילצ'ן גרסה נוספת בהשלמות החקירה
רועי ינובסקי
20 ביוני 2018
21:15

מקורב לארנון מילצ'ן טוען כי המיליארדר היה בקשר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונוני מוזס, אך לא תיווך ביניהם בעסקה העומדת במרכזה של תיק 2000. לטענתו, השיחות הסתיימו בניסיון להשכין שלום בין הצדדים, אך מעולם לא הבשילו לכדי עסקה. במשטרה ובפרקליטות סבורים שהמידע החדש מחייב עדות נוספת ממילצ'ן, שתיגבה במסגרת השלמות החקירה.


המקורב טען כי "היו לו קשרי ידידות גם עם ראש הממשלה וגם עם מוזס. הם דיברו איתו זה על זה מתוקף היותי ידיד של כל אחד מהם, בזה השיחות הסתיימו. הוא מעולם לא תיווך בניהם לשום עסקה. לא היה ולא נברא. אין כאן שום מעורבות פלילית". לדבריו, מילצ'ן דיבר עם השניים כמו שדיבר עם חברים אחרים ש"השכין בניהם שלום"

במסגרת השלמות החקירה נבדק אם מילצ'ן היה מעורב במגעים בין נתניהו למוזס ב-2009, אז סיכמו לכאורה השניים כי "ישראל היום" לא יוציא מוסף סוף שבוע ובתמורה "ידיעות אחרונות" לא יתקוף את נתניהו. על פי פרטי החקירה, העסקה יצאה לדרך עד לפיצוץ בסוף אותה שנה אחריו השיק העיתון גיליון סוף שבוע.

בשבוע שעבר נחקרו במשטרה יוזם חוק ישראל היום, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ומוזס, בחשד למעורבותם בתיק 2000. חקירתו של כבל הסתיימה לאחר ארבע שעות, ומוזס סיים את חקירתו לאחר כשש שעות.