גונן שגב
צילום: פלאש 90

גונן שגב ביקש לראות שופט במהלך חקירתו - ונדחה

השר לשעבר הנאשם בריגול לאיראן ביקש בצעד נדיר לפגוש שופט בחקירתו הראשונית, בשל תחושותיו בחקירה. המדינה צפויה לטעון: סעיף אישום של "סיוע לאויב בעת מלחמה" - תקף מול איראן
תמר אלמוג
20 ביוני 2018
22:38

השר לשעבר גונן שגב, הנאשם בריגול לטובת איראן, ביקש באופן חריג לפגוש שופט בשל תחושותיו בשל החקירה האינטנסיבית. היום (רביעי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בית המשפט דחה את בקשתו, ובהמשך החקירה הוא פגש הוא פגש עורכי דין והובא להארכת מעצר. היא יגיע בקרוב לדיון על הארכת מעצרו עד תום ההליכים.


במהלך משפטו של שגב צפויה לעלות טענה נגד האישום החמור ביותר נגדו. כתב האישום מייחס לשר לשעבר סיוע לאויב בעת מלחמה - עבירה שדינה מוות. במשפטו צפויות לעלות טענות כי ישראל אינה נמצאת רשמית במלחמה עם איראן, אך המדינה צפויה לטעון בתגובה כי גם מערכה בין מלחמות, או במעורבות גורמים אחרים, חלה בעניין זה.

מוקדם יותר השבוע הותר לפרסום כי שגב נעצר לפני חודש בחשד לביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה ובריגול נגד מדינת ישראל. בתום החקירה הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בגין עבירות אלה וכן בגין ריבוי עבירות של מסירת ידיעה לאויב.

אתמול דחה משרד החוץ הישראלי את הטענה כי גונן שגב שימש רופא האמון על השגרירות הישראלית בניגריה. עם זאת, מציינים גורמים במשרד החוץ, כי הוא טיפל בישראלים ובדיפלומטים שהגיעו אליו, באופן עצמאי. כמו כן הועבר שגב  ממתקן של השב"כ, שם הוחזק ציום מעצרו, להמשך מעצר בכלא גלבוע שבעמק בית שאן. בכלא זה רוב האסירים הם ביטחוניים ומחבלים שביצעו פיגועים קשים, אולם שגב מוזחק באגף אחר.