העימותים באזור הגבול בין רצועת עזה לישראל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכיר בחמאס: יכולים לשלוט במצב, אך לא קיבלנו הצעות רציניות

הבכיר מנה בשיחה עם כאן חדשות את דרישות הארגון מישראל: נמל ימי ושדה תעופה, חופש תנועה, פתיחת מעברים ופתרון למצוקת החשמל. "ההצעות עד כה לא מספיקות", הוא אמר. בעקבות ההסלמה בדרום: צה"ל מתגבר את סוללות כיפת ברזל באזור
גל ברגר ורועי שרון
20 ביוני 2018
21:27
עודכן ב 23:21

ברקע ההסלמה הנוספת בדרום, בכיר בחמאס אמר היום (רביעי) לחדשות הערב בכאן 11 כי ארגון הטרור מצפה לקבל "הצעות רציניות" לפתרון כולל של המצב ברצועת עזה. לטענת חמאס, ההצעות שהועברו אליו עד כה אינן מספקות. בתוך כך, פרס צה"ל סוללות של כיפת ברזל בעוטף עזה, פחות מיממה לאחר מטח הירי הכבד לעבר ישראל וגל התקיפות של הצבא ברצועת עזה.לדבריו, שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב, שמבקר מעת לעת ברצועה, הציע לקדם פרויקטים מוגבלים בהיקפם, בעוד שחמאס דורש הסרה מלאה של המצור. הבכיר ציין עוד כי בחמאס מאמינים שיש ביכולתם לשלוט במצב באופן שיימנע הידרדרות לעימות נרחב. הבכיר מנה את דרישות ארגון הטרור: הקמת נמל ימי ושדה תעופה בעזה, פתיחת מעברים וערובה לפתיחה רציפה של מסוף רפיח, חופש תנועה, ייצוא וייבוא של סחורות מרצועת עזה ואליה ופתרון מצוקת החשמל.

מוקדם יותר פרסמו הפלגים הפלסטיניים ברצועה הודעה משותפת, שבה איימו כי "הפצצה ישראלית תיענה בהפצצה". בהודעה טענו ארגוני הטרור כי הם מקבלים על עצמם את האחריות ל"תקיפת שבעה מוצבים צבאיים של צה"ל במטח של רקטות".


בהודעת הארגונים נאמר עוד כי התקיפה הלילה הייתה תגובה "לתוקפנות הישראלית המתמשכת על עזה". הם הזהירו: "הנהגת האויב היא שתישא באחריות מלאה לכל תוקפנות ותשלם מחיר על היהירות שלה".