צילום: אי-פי

דיווח: כוחות פרו-איראנים בסוריה החלו לסגת מגבול ישראל

לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, הכוחות, שנתמכים על ידי איראן וכוללים את חיזבאללה ומיליציות שיעיות, נסוגים למרחק של כ-40 קילומטרים מהגבול. זאת, בתגובה לדרישות רוסיה
רועי קייס
21 ביוני 2018
18:09

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח היום (חמישי) ממידע שהגיע אליו ממקורות מהימנים, כי כוחות הנתמכים על ידי איראן, בהם חיזבאללה ומיליציות שיעיות, החלו לסגת למרחק של 40 קילומטרים מהגבול הסורי עם ישראל וירדן. זאת, בתגובה לדרישות רוסיה. לפי הדיווח, הדרישה הרוסית הגיעה לאחר ההתייעצות שקיימה מוסקבה לאחרונה עם גורמים אזוריים.

אתמול דיווח העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, כי הצבא הסורי ממשיך לרכז כוחות בדרום סוריה בקצב מהיר. עוד דווח כי אתמול התנהלו חילופי אש בין המשטר הסורי לבין המורדים בפרבר המזרחי של דרעא, בין הכפרים א-ללג'אה ובוסר אל-חריר, לראשונה מאז קיץ 2015.

בימים האחרונים התרבו הדיווחים על כוחות גדולים שצבא משטר אסד שולח לאזור, ועל כך שצבא אסד נערך לתקיפה גדולה נגד המורדים באזור הגבול עם ישראל. בנוסף, פורסמו דיווחים על מיליציות איראניות ואנשי חיזבאללה שלבושים מדי צבא סוריה. צבא המשטר פיזר ביממה האחרונה כרוזים לקראת תחילת המבצע, ובהם הוא מפציר במקומיים לא לסייע למורדים, ולגרש אותם מקרבם.