קושנר בפתיחת השגרירות בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ג'ארד קושנר: "מוכן לעבוד עם אבו מאזן, אך תכנית השלום תפורסם גם בלעדיו"

יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ אמר בריאיון לעיתון "אל־קודס" כי אם יו"ר הרשות מוכן לשוב למו"מ עם ישראל, ארה"ב מוכנה להיות שותפה לשיחות, אך אם אין אלה פני הדברים, תפרסם וושינגטון את תכנית השלום שלה
גל ברגר וגילי כהן
24 ביוני 2018
07:22

יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, אומר היום (ראשון) כי אם אבו מאזן מוכן לשוב למשא ומתן עם ישראל, ארצות הברית מוכנה להיות שותפה לשיחות, אך אם אין אלה פני הדברים, תפרסם וושינגטון את תכנית השלום שלה. בראיון לעיתון הפלסטיני "אל־קודס" הדגיש קושנר כי הוא "מוכן לעבוד" עם אבו מאזן. לדבריו, זה הזמן של הישראלים והפלסטינים לחזק את מנהיגותם ולהתמקד במאמצים להגיע לפתרון בלי לפחד לנסות.

קושנר אמר כי תכנית השלום האמריקנית תהיה מוכנה בקרוב, וכי הצוות האמריקני כמעט סיים את העבודה עליה. בתשובה לשאלה מה הוא חושב על דברי נביל אבו רודיינה כי ביקורם באזור הוא בזבוז של זמן אמר קושנר כי הוא סבור "שההנהגה הפלסטינית אומרת את הדברים האלה כי הם מפחדים שנשחרר את תכנית השלום שלנו והעם הפלסטיני למעשה יחבב אותה, כי זה יוביל להזדמנויות חדשות שיהיו להם חיים טובים יותר".

אמש נועדו בירושלים קושנר ושליחו של הנשיא טראמפ לאזורנו ג'ייסון גרינבלט עם ראש הממשלה נתניהו. זו הייתה פגישתם השנייה בסוף השבוע. הם דנו בתוכנית השלום האמריקנית ובדרכים לשפר את המצב ההומניטרי ברצועת עזה.