עזרא סיידוף
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטו של סיידוף: "החשבים אישרו את כל אספקת המזון"

עו"ד יהושע רזניק לכאן רשת ב': במקרים רבים סיידוף אמר לשרה נתניהו שלא ראוי לעמוד בהוצאה הזו, אבל מה הוא יכול לעשות? המנגנון הגדול יודע מהדברים האלה"
קלמן-ליברמן
24 ביוני 2018
10:59

עו"ד יהושע רזניק, פרקליטו של סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה לשעבר עזרא סיידוף, אמר היום (ראשון) כי אין סדק בין סיידוף לבין רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו - שני הנאשמים בפרשת המעונות. בריאיון לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב', אמר עו"ד רזניק כי מדובר בפרשה אתית - שהציבור צריך להכריע בה - ולא פלילית.

"סיידוף לא הפליל בהודאות שלו את גברת נתניהו, והיא בהודאות שלה לא הפלילה אותו. לא מתרחב סדק בינו ובינה", אמר רזניק. "לבוא ולומר שסיידוף הוא הדמות המרכזית או 'שומר הסף'? נו באמת. סיידוף היה פקיד בדרגה גבוהה, אבל מעליו יש מערכת שלמה. האנשים שמעליו, החשבים שמאשרים את ההוצאות, אישרו הסכמי מסגרת עם כל בעלי המסעדות שהיו פניות אליהן לאספקת מזון".

פרקליטו של סיידוף תקף את כתב האישום: "הנוהל הזה לא חוקי. חוץ מהכנסת, אף אחד לא יכול להגביל את הוצאות המעון. אם דיירי המעון מוצאים לנכון לאכול על חשבון הקופה הציבורית, זה עניין של אתיקה. אם הפרקליטות חושבת שזה לא נעשה כדין, אז שיתבעו אותם תביעה אזרחית".

עו"ד רזניק הוסיף כי "כתב האישום צריך היה לייצר סיפור. בסיפור הזה העובודת לא נכונות. סיידוף מעולם לא הנחה את עובדי המעון לומר שאין מבשלת בבית. מבקשים עכשיו שלושה שופטים כדי לעשות משפט ראווה - זה לא ראוי".