הנסיך ויליאם נוחת בירדן
צילום: אי-פי

ביקור היסטורי: הנסיך וויליאם נחת בישראל

הדוכס מקיימברידג' הגיע לביקור הרשמי הראשון אי פעם של בן משפחת המלוכה הבריטית. הוא ייפגש עם נתניהו ועם ריבלין, ויבקר ביד ושם. השר יריב לוין קיבל את פניו של הנסיך ואמר לו בבדיחות כי ביקורו בארץ הקודש יסייע לנבחרת אנגליה במונדיאל. ארמון קנסינגטון צייץ בעברית על הגעתו
גילי כהן וסוכנויות הידיעות
25 ביוני 2018
18:00

הנסיך ויליאם נחת הערב (שני) בישראל, בתום ביקור בירדן. במהלך שהותו בארץ, צפוי הדוכס מקיימברידג' לבקר במוזיאון יד ושם, להיפגש עם ראש הממשלה בנימין ונתניהו ורעייתו במעון ראש הממשלה, להיפגש עם הנשיא ראובן ריבלין במשכן הנשיא ולהגיע לקבלת פנים במעון השגריר הבריטי.

שר התיירות יריב לוין קיבל את פניו של הנסיך וויליאם עם נחיתתו בישראל. לוין בירך את הנסיך ואמר לו כי הוא הגיע בזמן מצויין לארץ הקודש, ושהביקור בוודאי יביא לנבחרת אנגליה הצלחה. הנסיך הודה לשר לוין על קבלת הפנים והתעניין האם הכדורגל בישראל הוא ענף פופולארי. השר לוין ענה בחיוב וביקש בבדיחות כי הארי קיין יצטרף לנבחרת. לאחר הנחיתה צייץ ארמון קנסינגטון, הגוף המלכותי המשותף ליורש העצר ואחיו, הנסיך הארי, בעברית על הגעתו של הנסיך וויליאם לישראל.


אתמול נחת הנסיך בעמאן והיום סייר יחד עם מארחו, נסיך הכתר חוסיין בן עבדאללה, בעתיקות העיר ההלנית-רומית ג'רש. השניים צעדו לאורך שדרת העמודים, ביקרו במקדש האלה ארטמיס וצפו באמפיתאטרון במופע משותף של תלמידים ירדנים ותלמידים סורים, מילדי הפליטים השוהים בירדן.

בפתח ישיבת סיעת הליכוד היום, אמר נתניהו ״אנחנו נקבל היום את הדוכס מקיימברידג' לביקור היסטורי ראשון בישראל של נציג בית המלוכה הבריטי. אני חייב להגיד שזה לא בדיוק נכון מפני שיש פה נציגה, וזו הסבתא-רבא שלו, הנסיכה אליס, אחת מחסידות אומות העולם שהצילה יהודים ביוון בימי מלחמת העולם השנייה וביקשה להיקבר כאן בירושלים.

אנחנו כמובן נקבל את הנסיך בברכה. רעייתי ואני היינו מזמינים את כולכם אבל המקום קצת צר במעון ראש הממשלה, אז אנחנו נברך אותו בשמכם ובשם כל אזרחי ישראל - ברוך הבא".