תמר זנדברג בנאום במליאת הכנסת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות הפרסום בכאן 11: נמשכה ההצעה להכרה ברצח העם הארמני

יו"ר מרצ תמר זנדברג יו"ר הכנסת היה נחוש להעלות את ההצעה כבר השבוע אך בעקבות הדיווח כי הממשלה פועלת לריכוך הנוסח כך שיכיר ב"טרגדיה הארמנית" בלבד הודיעה יושבת ראש מרצ תמר זנדברג כי היא מסרבת לקיים את ההצבעה על ההצעה
זאב קם
25 ביוני 2018
22:17

יושבת ראש מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הודיעה הערב (שני) כי היא מושכת את ההצעה שהגישה להכרת הכנסת ברצח העם הארמני. זאת בעקבות הפרסום בחדשות הערב בכאן 11 ולפיו הממשלה והכנסת מקיימות מגעים על ריכוך נוסח ההצעה שיעלה להצבעה כך שיכיר ב"טרגדיה הארמנית" בלבד.


מלשכתה של זנדברג, נמסר כי למרות ההבטחות והבקשה להמתין עד לאחר הבחירות בטורקיה, הקואליציה בעצת משרד החוץ מסרבת לתמוך בהצעה להכרה ברצח העם הארמני. "בקואליציה מתכוונים להציע הצעה חלופית שתקבע כי מדובר בטרגדיה אך לא ברצח עם. על כן, יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, מושכת בינתיים את ההצעה והיא לא תעלה במליאת הכנסת".

בחדשות הערב דווח כי יו"ר הכנסת אדלשטיין היה נחוש להביא להצבעה את ההצעה להכרה ברצח העם הארמני מחר או מחרתיים וזאת גם אם לבסוף לא תושג הסכמה בין הכנסת לממשלה על הנוסח ואפילו במחיר התגייסות של הקואליציה להפלת ההצעה. מקורביו של אדלשטיין הבהירו כי הוא אינו מוכן לדחיות נוספות בהצבעה.

לפני כשבועיים  סיכם אדלשטיין עם זנברג, לקיים במליאת הכנסת את ההצבעה על הצעת ההחלטה להכרה ברצח העם הארמני יומיים אחרי הבחירות בטורקיה. זאת לאחר שמשרד החוץ הזהיר כי החלטה על הכרה ברצח העם הארמני עלולה לסייע לנשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, לנצח בבחירות במדינתו.