אבי גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

גבאי: "נמנה את האדם המתאים ביותר לתפקיד יו"ר האופוזיציה"

יו"ר המחנה הציוני התייחס לראשונה לסוגיית מינוי מחליף להרצוג, שעזב לסוכנות היהודית: "מעריך את שלי יחימוביץ', נעשה את הדבר הנכון שיאפשר להקים אופוזיציה חזקה וטובה"
הבוקר הזה
26 ביוני 2018
08:05

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר הבוקר (שלישי) כי ימנה את האדם המתאים ביותר לתפקיד יו"ר האופוזיציה במקומו של יצחק הרצוג שנבחר ליו"ר הסוכנות היהודית. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', התייחס גבאי למאבק בין שלי יחימוביץ' וציפי לבני על התפקיד ואמר כי "כל האפשרויות נבדקות".

"לא צריך להתרגש. הרצוג נבחר ליו"ר הסוכנות לפני 48 שעות. אנחנו שוקלים ובודקים את כל האפשרויות. יש לנו עד 1 באוגוסט", הבהיר גבאי. הוא הדגיש כי יקבל החלטות לפי מה שהכי נכון למחנה הציוני כדי לנצח בבחירות הבאות: "אני מאוד מעריך את שלי יחימוביץ', לא רק על תמיכתה, אלא על מה שהיא עושה שנים רבות בכנסת. זה לא שייך. אני אעשה את הדבר הנכון שיאפשר לנו להקים אופוזיציה חזקה וטובה".

אתמול אמרה ח"כ ציפי לבני כי תפקיד ראשות האופוזיציה הכרחי להמשך שותפות סיעת המחנה הציוני, המורכבת ממפלגת העבודה ומפלגת התנועה - בראשה עומדת לבני. עם זאת,  ח"כ שלי יחימוביץ', נחשבת לבעלת ברית של גבאי במפלגה והיא אחת המועמדות שלו לתפקיד. 

גבאי התייחס גם להחלטת בית המשפט המחוזי לבטל את כינוס ועידת העבודה באמורה הייתה לדון בהצעתו לבטל את הבחירות לוועידה. "חברי העבודה בחרו אותי בבחירות דמוקרטיות ואני עושה בדיוק את מה שהבטחתי להם לעשות", אמר גבאי. "אני פותח את הוועידה לקהלים חדשים. אני לא מסכים שזה יהיה מועדון סגור".