תקיפה באזור שדה התעופה בדמשק (ארכיון)
צילום: אי-פי

דיווח בסוריה: "יעד התקיפה הישראלית – משלוח אמל"ח איראני"

מנהל מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם טען כי ישראל שיגרה טילים לעבר המשלוח, בשעה שהועבר לידי גורם אחר בנמל התעופה בדמשק: "התקיפה – תוצאה של פעילות מודיעינית"
נורית יוחנן ושמעון מיג'אן
26 ביוני 2018
13:56

מנהל מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, ראמי עבד א-רחמן, אמר היום (שלישי) בריאיון לערוץ אל-חדת' כי התקיפה שנטען שישראל ביצעה הלילה סמוך לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק כוונה למצבורים, שאליהם הועברו אמצעי לחימה ממטוס מטען איראני שנחת במקום. לטענתו, הטילים שוגרו לעבר נמל התעופה ממטוס ישראלי ברמת הגולן.

לדברי א-רחמן, התקיפה היא תוצאה של פעילות מודיעינית, משום שהמצבורים שנמצאים באזור שדה התעופה רוקנו מאמצעי לחימה ותחמושת כשהופצצו בעבר מספר פעמים על ידי ישראל. הוא הוסיף כי בשעה 01:00 משלוח נשק הגיע במטוס מאיראן לנמל התעופה דמשק הבינלאומי, וכי מיד כשהמצבור הועבר לידי גורם אחר באזור נמל התעופה - מטוס ישראלי שיגר מספר טילים מרמת הגולן. בישראל לא הגיבו עד כה לתקיפה המדוברת.

הלילה דיווחו כלי תקשורת ממלכתיים בסוריה על תקיפה ישראלית באזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק. לפי הדיווחים, שני טילים ישראליים שוגרו באותו אזור. לפני כן, דווח על פיצוץ שנשמע באזור נמל התעופה.

לפי בלוג המודיעין הישראלי "אינטלי טיימס", ירי הטילים בוצע זמן קצר לאחר שמטוס מטען סורי פרק מטען שהועמס בטהראן. בכלי התקשורת הערביים מצטטים את סוכנות הידיעות הצרפתית, שלפיה התקיפה כוונה למצבור נשק של חיזבאללה בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק.