אבי גבאי ויצחק הרצוג
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גבאי נקנס ב-90 אלף שקל על חריגה בהוצאות הפריימריז

מבקר המדינה מתח ביקורת על בכירים במחנה הציוני, ובראשם היו"ר, בגין חריגה מתקרת ההוצאות שנקבעה בחוק. הרצוג נקנס ב-60 אלף שקל גם כן בגלל חריגה
מיכאל שמש
26 ביוני 2018
16:00

מבקר המדינה, יוסף שפירא, פרסם היום (שלישי) דוח על הוצאות הפריימריז במפלגת העבודה, שבו הוא מותח ביקורת על בכירים במפלגה. לפי הדוח, יו"ר המפלגה אבי גבאי פעל בניגוד לתקנות ועל נקנס בסכום של 90 אלף שקלים, בגין חריגה מתקרת ההוצאות שנקבעה בחוק - כחצי מיליון שקלים.

עוד עולה מדוח המבקר כי היו"ר נאלץ להוציא מכיסו למעלה ממיליון שקלים כדי לזכות בניצחון על ראשות המפלגה. המבקר שפירא מתח ביקורת גם על יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג שהתמודד אף הוא על תפקיד יו"ר המפלגה. לטענת שפירא, הוצאותיו חרגו מתקרת ההוצאות שנקבעה על פי חוק בסכום של כ-400 אלף שקלים. בשל כך, הרצוג נקנס ב-60 אלף שקלים. גם המועמד אראל מרגלית חרג בהוצאותיו ונקנס ב-30 אלף שקלים. לעומתם, חבר הכנסת עמיר פרץ עמד בכללים והוצאותיו היו לפי חוק.

ממפלגת העבודה  נמסר: ״המפלגה מודה למבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, על הדו"ח המקיף והמקצועי. יו"ר המפלגה, הח"כים ויתר המועמדים קיבלו את הדו"ח וידאגו לתקן את כל הליקויים לקראת הפריימריז הבאים״.