עפיפונים בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

צה"ל תקף רכב של חוליית משגרי בלונים ועמדת תצפית בעזה

כלי טיס תקף כלי רכב השייך לחוליה ועמדה ממנה שוגרו בלונים, הפלסטינים מדווחים שאין נפגעים בתקיפה. מפקד החטיבה הצפונית בעזה: "חמאס מנהל ומפעיל את פיגועי העפיפונים"
משה שטיינמץ ואסף פוזיילוב
26 ביוני 2018
16:08

כלי טיס של צה"ל תקף היום (שלישי) בצפון רצועת עזה כלי רכב ששימש חולייה של משגרי בלוני תבערה. כמו כן הותקפה עמדת תצפית ממנה שוגרו הבלונים. הפלסטינים לא דיווחו על נפגעים בתקיפה. 

מוקדם יותר היום גרם בלון תבערה לדליקה בתוך קיבוץ סעד שבעוטף עזה. מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה אמר כי "חמאס מנהל ומפעיל את פיגועי העפיפונים".

בתחילת השבוע פרסם דובר צה"ל תיעוד בו נראה שיגור של בלוני תבערה מתוך עמדת חמאס. בנוסף לכך פורסמו שמות ותמונות של חלק מחברי החוליה. צה"ל גם פירט על שיטת הפעולה של הארגון, לפיה מפקד גזרה מורה על שיגור עפיפוני או בלוני התבערה. הפעילים מכינים את העפיפון ומחברים לו חומר בעירה הנלקח ממוצבי חמאס. ההכנה של העפיפונים נעשית על-פי רוב בכמויות ובאופן סידרתי, על ידי פעילי טרור של ארגון הטרור חמאס.

כמו כן תקף צה"ל ביום ראשון עגלה המשמשת חוליות המשגרות עפיפוני ובלוני תבערה לעבר ישראל. הפלסטינים מדווחים שהתקיפה בוצעה בשכונת זייתון שבמזרח העיר עזה, ונפצעו בה שלושה אנשים. מוקדם יותר ירה כלי טיס של צה"ל לעבר חוליה בדרום הרצועה, במקרה זה לא היו נפגעים.