גורם במשרד החוץ האמריקני: "רוסיה מפירה הסכמים בדרום סוריה"

ברקע התקדמות המבצע של אסד נגד המורדים, הגורם אמר לכאן חדשות כי ארצות הברית מחתה בפני מוסקבה על התקיפות שלה בדרום סוריה: "אנחנו מודאגים מההתפתחויות. זו עוד דוגמה שרוסיה לא מתחשבת בחיי אזרחים"
גילי כהן
27 ביוני 2018
07:51

גורם רשמי במשרד החוץ האמריקני אמר היום (רביעי) לכאן חדשות כי ארצות הברית מחתה בפני רוסיה על חלקה בתקיפות בדרום סוריה, כחלק מהמבצע המתרחב של כוחות אסד באזור. הגורם האמריקני האשים כי המעורבות הרוסית בתקיפות מנוגדת להסכמה על הפסקת האש.

"זו שוב דוגמה לאיך רוסיה מפירה הסכמים ולא מתחשבת בחיי אזרחים", תקף הגורם. הוא הוסיף: "אנחנו מודאגים מההתפתחויות בדרום סוריה, בייחוד מהגברת התקיפות הרוסיות מהאוויר, והתקיפות המזוהות עם המשטר על הקרקע. זו הפרה ברורה של הסכמת הפסקת אש, ואנחנו עוקבים מקרוב אחר המתרחש".


גם בישראל עוקבים אחר הלחימה בדרום סוריה, ושומרים על תיאום עמדות עם וושינגטון בנושא. שר ההגנה האמריקני, ג'יימס מאטיס שוחח בימים האחרונים עם מקבילו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, והבהיר את החשש מהסלמה בסוריה. לפי מאטיס, המצב בסוריה הוא האתגר הביטחוני המורכב ביותר כעת. גורם ביטחוני מסר בתגובה כי השיחה שהתנהלה הייתה שגרתית.

אתמול בלילה דיווחו כלי תקשורת ממלכתיים בסוריה על תקיפה ישראלית באזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק. מנהל מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, ראמי עבד א-רחמן, טען כי התקיפה כוונה למצבורים, שאליהם הועברו אמצעי לחימה ממטוס מטען איראני שנחת במקום. לטענתו, הטילים שוגרו לעבר נמל התעופה ממטוס ישראלי ברמת הגולן.