אמיר זרד

דוקותיים | אמיר זרד חולם להיראות כמו יהודה לוי

אמיר זרד יודע שבשביל להצליח הוא לא צריך להיות חתיך, רק בן אדם, אבל עדיין חולם להיראות כמו יהודה לוי. כאן דוקותיים עם וולוגר צעיר שמתעד את תהליך ההרזייה בדרך לחלום
מערכת כאן
27 ביוני 2018
10:33

אמיר זרד הולך ברחובות כפר סבא. בין שני הקירות שממולו ניצבת דילמה. מצד אחד, ממוקם סניף "מקדונלדס" עם תמונה ענקית ומפתה של המבורגר, ציפס וקולה, "כשאני רואה דבר כזה היום אני רוצה לשבור את הדיאטה, אבל אני לא אוכל את זה גם אם תביאו לי את זה חי" אומר אמיר. ומן הצד השני, מתנוססת תמונת ענק של 'יהודה לוי'. "איזה גבר, החלום שלי זה להיות כמוהו. לא להצליח כמוהו, אלא ממש להיות כמוהו." אומר אמיר בתקווה.

אמיר זרד, בן 16, מכפר סבא. כוכב הסדרה "גדול מהחיים". בסדרה מתועד המסע שלו בתהליך ההרזיה, ע"י לווי צמוד של מאמן הכושר שלו רועי בוכבינדר.

הכל התחיל כשאמיר הציע חברות לילדה שנחשבה ליפה בעניו. היא בתגובה אמרה לו: "תשמע אתה שמן וחי בסרט אם אתה חושב שמישהי תצא איתך". אמיר נשבר כששמע את זה והנחמה שלו הייתה המקרר. "התחלתי לאכול הרבה, ודווקא את הדברים הכי משמינים."

השאיפה שלו היא שעד שנה הבאה הוא יוכל ללכת בלי חולצה בים, ועם קוביות. "אני מחכה ליום הזה כמו לחתונה שלי" אמיר אומר באופטימיות.

"הייתי הולך ומרביץ לילדים קטנים"

כשמסתכלים על אמיר מתאמן ניתן לראות את הקושי והמאמץ, אבל הוא לא מוותר לעצמו. באחד מהימים אמיר יצא להליכה לבדו ותוך כדי הוא שומע את המאמן שלו צועק לו "תרוץ, תרוץ!" באותו הרגע הוא קיבל מוטיבציה והתחיל לרוץ במהירות, "דפקתי ספרינטים במושב".

מבחינתו זה עוד צעד כדי להגיע לחלום הגדול שלו- להיות יהודה לוי 2. ולא, הוא לא רוצה להיות רק חתיך, הוא גם רוצה להיות בן אדם. המקום של להיות בן אדם התווסף  בזכות הקשר המיוחד שיש לאמיר ולרועי, המאמן שלו. שגרם לאמיר לשינוי לא רק בתזונה אלא גם בהתנהגות. "לפני שהכרתי את רועי הייתי הולך להרביץ לילדים קטנים סתם", אומר אמיר ונזכר באותם רגעים. הוא מוסיף בחיוך ניצחון: "היום אני הולך ברחוב וכל אחד רוצה סלפי איתי".

כדי לדרבן את אמיר להתמיד בכושר הוא ורועי המציאו שיר "זה רשום לי בתפריט, קם הולך חוזר הולך מתאמן ישן ריפט, התזונה שלי נכונה והשגרה עם הכוונה קחו את החיים בידיים, רק צריך קצת אמונה   ."הם מתחילים לשיר והאימון מתחיל. אמיר מתחיל להרים משקולות. רואים את המאמץ על פניו אבל הוא לא מפסיק לרגע.

גדול מהחיים

הוא התחיל במסע לפני כארבעה חודשיים כשהוא במשקל עודף של 185 ק"ג עם שאיפה להגיע למשקל 90. היום הוא כבר 40 ק"ג פחות. כל המסע הזה מתועד בליווי מאמן הכושר שלו בסדרה בשם "גדול מהחיים" שם רואים את אמיר מתאמן, עונה לשאלות הצופים, וכמובן, יורד במשקל.

"ילד גדול ויפה" כך אמיר מתאר שמנים. אם פעם כשקראו לו "שמן" זה הכניס אותו לדיכאון היום זה כבר עובר לו ליד האוזן "אתה יכול לעבור ברחוב ולקרוא לי שמן, אני לא אתייחס אלייך, להיפך, זה נותן לי מוטיבציה להמשיך ומראה לי למה אני כאן" אומר אמיר בחיוך ניצחון.