לירון עמרם
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 26.6.2018

עדכון אחרון - 26.6.2018
מערכת כאן
26 ביוני 2018
13:56

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

לירון עמרם – מילה

לירון עמרם ממשיך להעמיד את האוזן הישראלית במבחן. הוא מטשטש את הגבולות בין ז'אנרים שונים ומראה לנו כמה מגוחך הדיון וההפרדה מלכתחילה. מזרחית? לא. רוק? לא. פופ? לא וגם לא עוד ביטויים אחרים. אולי פשוט מוזיקה ישראלית? גם זה כנראה לא מדויק. כיוון שכמו שהעובדה שה-ח' וה-ע' של עמרם לא הופכים בהכרח את המוזיקה שלו ל-"מזרחית" כך גם העובדה שהוא שר בעברית לא בהכרח הופך אותה למוזיקה "ישראלית". זו פשוט מוזיקה, סך כל ההשפעות שאדם בעולם גלובלי נחשף אליהן ומתרגם אותן לכדי מוזיקה שלו והתוצאה נהדרת. השיר החדש של עמרם, זוכה פרס אקו"ם (תגלית השנה), מציג אותו באור קצת רגוע יותר מזה שנחשפנו אליו עד כה בשלושת הסינגלים הקודמים. אלבום הבכורה שלו צפוי לצאת בקרוב, יש למה לחכות.

OSOG - Running

אביטל תמיר, מייסד להקת OSOG, כתב אלבום שלם על התחושות שליוו אותו בשנים האחרונות וכיצד הוא הרים את הראש מהמקום הנמוך ביותר שהיה בו. Radio Catolica הוא אלבום תודה לאלו שהיו שם לצדו והראו לו את הדרך כשהכל נראה אבוד. האלבום נפתח עם השיר Running שהוא, אם תרצו, הצהרה על שעתיד לבוא.

Well I've been low, and I've been deep 
I prayed the good Lord my soul to keep 
Lost my way but I'll be back running, honey 
If you guide me home tonight 

אגב אחד מכלי הנגינה בשיר הוא ארונית מתכת שהייתה באולפן, כן כן זו לא טעות כתיב, ארונית. 

Jonathan Jeremiah - Good Day

הילד הלונדוני עם הקול המלטף והשפעות ג'ון מרטין פינת סקוט ווקר חוזר עם אלבום חדש. ג'רמיה "פרץ" בשנת 2011 בזכות השיר Happiness מתוך אלבום הבכורה שלו A Solitary Man אבל מאז לא ממש הצליח למנף את זה לכדי קריירה יציבה והוא כבר לא ילד אבל המוזיקה שלו עדיין נהדרת. Good Day הוא שיר הנושא של אלבומו החדש שיצא ב-31 באוגוסט. אולי הפעם זה יקרה?

Paul McCartney - I Don't Know

עצרו הכל! תעשו Pause על Carpool Karaoke, הבנו שזה פרק מדהים עם פול מקרטני. אבל הסיבה שהוא השתתף בפרק הזה קצת יותר מעניינת (אותנו לפחות). הסיבה היא כמובן קידום ויח"צ של אלבום חדש שעתיד לצאת בקרוב ושני הסינגלים הראשונים מתוכו, Come On To Me הקצבי יותר והבלדה I Don't Know. חמש שנים חלפו מאז שמקרטני הוציא אלבום סולו חדש ו-Egypt Station יהיה אלבומו ה-17. שם האלבום הוא גם שמו של ציור של מקרטני שיופיע על העטיפה וצירוף המילים הזה, אומר מקרטני, הרגיש לו כמו שם של אלבום, "כמו שהיינו עושים פעם". אם לשפוט על פי שני הסינגלים והשמועות לגבי שאר האלבום, נראה שזה באמת יהיה כמו שהם היו עושים פעם.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

אלה רונן – (Army Song (Synthesizer Sessions 
יזהר אשדות – כך הולך הרוח
ליילי – צפונה
קובארי – איילות
Ady Suleiman - Need Somebody To Love
Arctic Monkeys – Tranquility Base Hotel & Casino
Courtney Barnett - Need a Little Time
Fantastic Negrito - Plastic Hamburgers
Johnny Marr – Hi Hello
Sheepdogs – I'm Just Waiting For My Time

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)