שירותי מין
צילום: אי-פי

ביהמ"ש קבע: אתר צריכת הזנות הגדול בישראל ייחסם

"פורום סקס", בו פעילים עשרות אלפי משתמשים שמדרגים נשים, ייחסם בהתאם לחוק המאפשר הסרה או חסימה של אתרים מסוג זה. במקביל, ביהמ"ש דחה בקשה לחסום אתר נוסף בשם "סקס אדיר"
ורד פלמן
28 ביוני 2018
17:04
עודכן ב 17:50

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע היום (חמישי) כי אתר צריכת הזנות הגדול בישראל "פורום סקס" ייחסם בשל פעילותו, בהתאם לתיקון לחוק המאפשר הסרת או חסימת אתרים המפרסמים שירותי זנות. 

ב"פורום סקס" פעילים 25 אלף משתמשים רשומים, ולפי מחקר של ד"ר יעלה להב רז מאוניברסיטת בן גוריון שהוצג בכנסת, גולשים בו עוד כ-60 אלף משתמשים לא רשומים. באתר מועלות חוות דעת על נשים העוסקות בזנות ועל אתרי זנות אחרים, והמשתמשים יכולים לדרג את הנשים ואת האתרים. 

במקביל, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום את בקשת הפרקליטות לחסום את אחד מאתרי האינטרנט המרכזיים בישראל שמפרסמים שירותי זנות - "סקס אדיר". השופט בני שגיא קיבל את טענת בעל האתר כי אינו יכול בעת הזו להתגונן כראוי בפני הבקשה לסגור את האתר.

בעל האתר נעצר לפני יותר משבועיים, בעת הגשת הבקשה לסגור את "סקס אדיר", ומתנהל נגדו במקביל הליך פלילי. מחשביו נלקחו ממנו במסגרת החקירה. השופט קבע כי הבקשה לסגור את האתר תידון בעוד חצי שנה, או לחילופין לאחר שתסתיים החקירה הפלילית ויימסרו החומרים לבעלים.

במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות טוענים כי האתר "פורום סקס" והאתר "סקס אדיר" קשורים זה לזה, ובעליהם החליטו להפריד בין שני האתרים. עו"ד ניצן כהנא מהמטה אמרה: "אחרי שנים של מאבק ודרישה מהרשויות לשים סוף לפורום צרכני הזנות אדיר הממדים - התקדמנו היום עוד צעד בדרך למיגור תרבות צריכת הזנות בישראל. בעליו של אתר 'סקס פורום' בחרו להפריד אותו מהאתר הראשי 'סקס אדיר' בו היה שנים, ולא סתם.

"כיום זירת הזנות הגדולה ביותר בארץ היא אתר 'סקס פורום'. ההחלטה לסגור את האתר היום מעבירה מסר ברור כי אין מקום לשיח פוגעני, נצלני ומבזה של נשים במרחב הווירטואלי, כמו גם במרחב האמיתי. ובעיקר כי נגמרו הימים בהם אנו סבלניים כלפי מקומות בהם מתייחסים לנשים כמוצר צריכה".

יו"ר ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות, ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), התייחסה להחלטת בית המשפט שלא לסגור את אתר "סקס אדיר" ואמרה: "החלטה מאכזבת ומקוממת, שעומדת בניגוד להתקדמות משמעותית במאבק הכולל שלנו ושל כלל רשויות המדינה בתעשיית הזנות. כל דקה שהאתר הזה באוויר נותנת לגיטימציה לתופעה, מנרמלת אותה ומסייעת בהרחבת המעגל. מדובר באתר שפל שמנגיש ומפרסם זנות שחור על גבי לבן, בניגוד גמור לחוק.

"ההחלטה נותנת עוד חצי שנה של חסד לפלטפורמה שמשפילה, מבזה ופוגעת בנשים על בסיס יומיומי ובכך עוד ועוד אנשים ובני נוער נחשפים לתכנים הללו. אני חושבת שטחנות הצדק טוחנות לאט מדי במקרה הזה, ומקווה שבתום ההליך האתר הזה ודומים לו יוסרו לחלוטין מהרשת, כחלק מהמאבק הכולל בתעשייה ההרסנית הזו".

תגיות:
זנות