בנימין נתניהו
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

נתניהו: "התוקפנות של איראן אינה דועכת; נמשיך לפעול בכל העוצמה"

ראש הממשלה התייחס לאיום האיראני בטקס סיום קורס טיס ואמר: "נמשיך לפעול בטווחים קרובים ורחוקים". על המצב בעזה אמר כי "מי שיגרור אותנו לעימות יצטער מאוד"
משה שטיינמץ
28 ביוני 2018
18:50

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) לאיום האיראני בטקס סיום קורס טיס בבסיס חצרים, ואמר כי "התוקפנות של איראן וגרורותיה באזורינו אינה דועכת. לא ניתן לאיראן לפתח נשק גרעיני ונמשיך לפעול בכל העוצמה נגד תוכנית להפוך את סוריה לבסיס טילים נגדנו. נמשיך לפעול נגד מטרות איראניות במרחב, ונמשיך לפעול בטווחים קרובים ורחוקים".

עוד אמר נתניהו: "תחילה עמדנו לבד נגד הסכם הגרעין ולא הרפנו. החלטת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יוצרת היפוך אסטרטגי במצבה של ישראל. איראן נקלעה לטלטלה אסטרטגית והעם האיראני מרגיש בכיסו את הקנאות של השליטים. נטישת החברות הכלכליות וההפגנות באיראן מלמדים שמאמצינו נושאים פרי. רבים באיראן מבינים שהמשטר מבזבז משאבים אדירים על חתרנות לבחוץ, במקום בבית פנימה". על המצב ברצועת עזה אמר ראש הממשלה כי "מי שיגרור אותנו לעימות יצטער מאוד. גם כאן לחיל האוויר תפקיד מכריע".

שר הביטחון אביגדור ליברמן גם נשא דברים בטקס ואמר: "מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים ואיומים רבים, גם בדרום וגם בצפון. שלומם וביטחונם של תושבי הדרום והצפון, כמו כל אזרחי ישראל, הוא בראש מעיינינו. תסמכו עלינו שאנחנו פועלים באופן אחראי ושקול בהתאם לאינטרס הישראלי. אין לנו כוונה להיגרר, אלא להוביל. נעשה מה שצריך, כמו שצריך, מתי שצריך.

"כשאני עומד מולכם עכשיו, אני רואה לפניי את מפקדי הלהקים והטייסות של העשור הבא. אני רואה לפני את כוח המגן הטוב ביותר בעולם, בצבא החזק ביותר במזרח התיכון - על כל זרועותיו -באוויר, בים וביבשה - ערוך ומוכן לכל תרחיש".