פליטים באזור דרעא
צילום: אי-פי

אלפי פליטים מתקרבים לישראל: מחנה העקורים ליד הגבול הכפיל את גודלו

מצב הפליטים בסוריה מידרדר בעקבות המערכה שמנהל צבא אסד ברמת הגולן נגד כוחות המורדים. תושב קוניטרה לכאן חדשות: "מסייעים לעקורים להקים מחנות אוהלים חדשים ליד גבול ישראל"
רועי קייס ורובי המרשלג
28 ביוני 2018
21:39

מחנה העקורים בגבול סוריה-ישראל הכפיל את גודלו בעקבות המערכה שמנהל בימים האחרונים צבא אסד נגד כוחות המורדים ברמת הגולן, כך נחשף היום (חמישי) בחדשות בערב בכאן 11. במחנה העקורים נראו מאות אוהלים חדשים, ותנועה של משאיות אשר מובילות אנשים, ככל הנראה מאזור הלחימה בדרעא.

תושב קוניטרה בסוריה ניסה להסביר לכאן חדשות את מצבם של העקורים: "המצב ההומניטרי קשה מאוד. יש כ-200 אלף עקורים שעושים את דרכם לעבר הגבול עם ישראל והגבול עם ירדן. הגבולות סגורים לחלוטין, אך מועצות מקומיות עוזרות לעקורים להקים מחנות".

הבוקר הודיע מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם כי 22 בני אדם נהרגו בתקיפות חיל האוויר הרוסי בפרברי הכפר דרעא. בכך, עולה מספר ההרוגים ביממה האחרונה באזור ל-46 - בהם גם ילדים. מתחילת רק היום בוצעו באזור כבר יותר מ-200 תקיפות.

רשת אל-ג'זירה דיווחה כי מפקדים בכירים בצבא סוריה החופשי הגיעו לעמאן, ויפגשו את אנשי מנגנוני הביטחון הירדניים בעקבות ההתפתחויות בגבול סוריה-ירדן. לפי הדיווח, 90 אלף בני אדם נמלטו מדרום סוריה והגיעו לגבול עם הירדנים.


נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין ייפגשו ב-16 ביולי בהלסינקי, וצפויים לדון במצב בסוריה. לדברי דיפלומט מערבי ששוחח עם העיתון המדיניות האמריקנית החדשה דורשת שאיראן תיסוג מכל שטח סוריה וצפוי להתנהל משא ומתן בסוגיה הזאת במהלך הפגישה.