מפגין פלסטיני בעזה
צילום: עבאד ראחים חאטיב, פלאש 90

דיווחים בעזה: רחפן של צה"ל הופל בשטח הרצועה

לפי הדיווחים ברצועה, אלפי צעירים פלסטינים מפגינים בכמה מוקדים לאורך גדר הגבול, וחלקם הצליחו לחתוך חלקים מהגדר. משרד הבריאות העזתי מדווח כי נער בן 13 וצעיר בן 24 נהרגו מאש צה"ל
כתבי כאן חדשות
29 ביוני 2018
19:10

ברצועת עזה מדווחים היום (שישי) כי אלפי צעירים פלסטינים מפגינים בכמה מוקדים לאורך גדר הגבול. לפי דיווח של ערוץ אלאקסא של חמאס, יש עשרות אלפי מפגינים ברצועה. כמו כן, בעזה מדווחים כי רחפן של צה"ל, שפיזר גז מדמיע על מפגינים הופל בשטח הרצועה.

עוד טוענים בעזה כי מפגינים צעירים מבעירים צמיגים, וחלקם הצליחו לחתוך חלקים מגדר התיל באזור חאן יונס. משרד הבריאות עזתי מדווח על נער בן 13 וצעיר בן 24 שנהרגו מאש צה"ל,  ועל יותר מ-300 פצועים בדרגות פציעה שונות כתוצאה מירי חי ומירי גז מדמיע.

בתוך כך, צוותי כיבוי פעלו היום ב-15 מוקדי שריפות באזור עוטף עזה, כתוצאה מעפיפוני ובלוני תבערה שמשוגרים מהרצועה. הושגה שליטה על האש בכל האירועים.

אתמול דיווחו הפלסטינים כי צעיר בן 17 נהרג לאחר שנפצע קשה מתקיפת צה"ל ממזרח לרפיח. פלסטיני נוסף נפצע בינוני לאחר שטנק ירה לעבר השניים בשעה שזחלו לעבר הגדר בדרום רצועת עזה. במקום זוהו בקבוקי תבערה.

ארגוני הטרור בעזה קיבלו השבוע אחריות משותפת לירי פצצות המרגמה הלילה לעבר עוטף עזה שבוצע בלילה שבין יום שלישי לרביעי. הארגונים פרסמו כרוז ועליו חתום החמ"ל המשותף של פלגי ההתנגדות. עם זאת, מקור פלסטיני מסר לכאן חדשות כי חמאס הוא שעומד מאחורי ירי פצצות המרגמה.

קודם לכן תקף צה"ל באמצעות כלי טיס וטנק כלי רכב של פעיל חמאס ברצועה, שהיה מעורב בשיגור בלוני תבערה לעבר שטח ישראל. כמו כן הופצצו שתי עמדות תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה. בצה"ל אמרו כי חמאס יישא במחיר הטרור ואי היציבות.

ב"חדשות הערב" פורסם השבוע כי שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, גיבש תכנית ליישום מיידי של כמה פרויקטים ברצועת עזה. זאת במטרה לתת פתרון ראשוני לבעיות ההומניטריות ברצועה. התכנית כוללת שבעה פרויקטים ליישום בפרק זמן של כחצי שנה עד שנה, ובעלות כוללת של בין 80-40 מיליון דולר.

השתתפו בהכנת הידיעה: דנה בן שמעון, סולימאן מסוואדה ואסף פוזיילוב