מחנה פליטים בדרעא
צילום ארכיון: אי-פי

דיווח: המורדים ורוסיה דנים על הסכם שלום בדרעא

בכלי התקשורת של משטר אסד דווח שיישובים באזור שהיו בשליטת המורדים מצטרפים להסכמי הפיוס מול המשטר. למרות זאת, רשת אל-ג'זירה דיווחה כי חיל האוויר הרוסי תקף היום באזור דרעא
רועי קייס
30 ביוני 2018
10:39
עודכן ב 11:25

פלגי המורדים בדרום סוריה החלו בשיחות עם רוסיה על הסכם שלום בין הצדדים הלוחמים בדרעא שבדרום המדינה, כך דיווחה היום (שבת) סוכנות הידיעות רויטרס מפי דובר אחד הפלגים. רשת אל-ג'זירה דיווחה כי חיל האוויר הרוסי תקף היום באזור דרעא, לאחר שדיווחה אמש הפסקת אש בת 12 שעות נכנסה לתוקף הלילה בחצות. בכלי התקשורת של משטר אסד דווח שיישובים באזור שהיו בשליטת המורדים מצטרפים להסכמי הפיוס מול המשטר.

במסגרת המבצע שערך צבא סוריה בסיוע חיזבאללה ורוסיה בשבוע שעבר באזור דרעא, בוצעו יותר מ-200 תקיפות. מאז תחילתו בוצעו 1,000 תקיפות באזור דרעא ונהרגו 93 אנשים. היום דיווח כלי התקשורת של חיזבאללה שהצבא הסורי השתלט היום על עוד שלוש עיירות בפרבר המזרחי של דרעא אחרי עימותים עם פלגי המורדים.


בשבוע שעבר פרסם העיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון, כי פגישתם של דונלד טראמפ וולדימיר פוטין תעסור בנושא הסוריה. לדברי דיפלומט מערבי ששוחח עם העיתון המדיניות האמריקנית החדשה דורשת שאיראן תיסוג מכל שטח סוריה וצפוי להתנהל משא ומתן בסוגיה הזאת במהלך הפגישה.

השבוע נחשף בחדשות הערב בכאן 11 כי מחנה העקורים בגבול סוריה-ישראל הכפיל את גודלו בעקבות המערכה שמנהל בימים האחרונים צבא אסד נגד כוחות המורדים ברמת הגולן. "המצב ההומניטרי קשה מאוד", הסביר תושב קוניטרה בשיחה עם כאן חדשות. "יש כ-200 אלף עקורים שעושים את דרכם לעבר הגבול עם ישראל והגבול עם ירדן. הגבולות סגורים לחלוטין, אך מועצות מקומיות עוזרות לעקורים להקים מחנות".