נתניהו וליצמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכיר ביהדות התורה תוקף: "נתניהו סחטן"

בסיעות החרדיות זעמו על דרישת ראש הממשלה לאשר את העברת הסמכויות בעניין הכותל עוד לפני אישור חוק הגיוס. במקביל, נתניהו הודיע לראשי הקואליציה כי אינו מעוניין לבקש ארכה מבג"ץ של חצי שנה נוספת לאישור החוק - ושואף להעבירו בקריאה שנייה ושלישית תוך כמה שבועות
מיכאל שמש וזאב קם
02 ביולי 2018
21:31

בזמן שהקרב על חוק הגיוס הולך ומחריף, בכיר ביהדות התורה כינה היום (שני) בשיחות שנערכו בפורום סגור את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ״סחטן״. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי הדברים נאמרו ברקע זעם המפלגות החרדיות על דרישתו של נתניהו, שלפיה העברת הסמכויות בעניין הכותל לידיו תאושר עוד לפני אישור חוק הגיוס. לטענת הבכיר ביהדות התורה, נתניהו סוחט את המפלגות החרדיות ומעמיד אותן במצב בלתי אפשרי.


ראש הממשלה הודיע לראשי הקואליציה בשיחה סגורה כי אינו מעוניין לבקש ארכה מבג"ץ של חצי שנה נוספת לאישור חוק הגיוס, אלא מעוניין להעביר אותו גם בקריאה שנייה ושלישית בתוך כמה שבועות, כל עוד הדבר תלוי בו.

הלילה צפויה הכנסת לאשר את חוק הגיוס בקריאה ראשונה. הקואליציה תבקש שההצבעה על החוק שהופכת גם להצבעת אי אמון בממשלה תהיה שמית, ולא הצבעה אלקטרונית. זאת כדי למנוע תרגיל אפשרי של סיעת יש עתיד שבו תשנה ברגע האחרון את אופן הצבעתה ותתנגד לחוק. בהצבעה שמית קוראים לכל חבר כנסת להצביע בתורו. כך, אם בקואליציה יראו שחברי הכנסת של יש עתיד מצביעים נגד החוק, הדבר יחייב את הח"כים החרדים להימנע בהצבעה, ולא להצביע נגד החוק, כדי שהחוק יעבור.