ח"כ איתן ברושי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גבאי השעה את ח"כ ברושי: "דרשתי שיפרוש, אין מקום לעברייני מין בכנסת"

יו"ר המחנה הציוני הודיע לחבר מפלגתו כי הוא מושעה לאלתר, ברקע עדות נוספת להטרדה מינית. "דרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים", אמר
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
29 ביולי 2018
21:38

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי הודיע הערב (ראשון) כי הוא משעה את פעילותו של חבר הכנסת איתן ברושי במפלגה בשל טענות להטרדות מין. "דרשתי ממנו לקחת אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת", אמר גבאי.

הערב פרסם עיתונאי ערוץ 10 עקיבא נוביק כי גבאי קיבל מכתב מאישה שטענה כי הותקפה מינית על ידי ברושי לפני 15 שנה. על פי הפרסום, האישה סיפרה כי היא וברושי היו צריכים לישון באותה הקומה, וכאשר עלו יחד במעלית, ברושי תקף אותה. לדבריה, הוא לא נתן לה לצאת תוך כדי שהוא נוגע באיבריה האינטימיים.

גם חברים רבים נוספים בסיעתו של ברושי קראו לו להתפטר. יו"ר האופוזיציה הנכנסת, חברת הכנסת ציפי ליבני אומרת כי יש אפס סובלנות לתקיפה מינית. "על-פי הפרסום, אין לברושי מקום ברשימה ובכנסת״.


יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, חברת הכנסת שלי יחמוביץ' צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי מבחינתה הספיק המעשה המגונה הפומבי שעשה ברושי באיילת נחמיאס ורבין כדי להביא לסילוקו מהחיים הפוליטיים. "לברושי ולעברייני מין מסוגו אין מקום בכנסת ובציבוריות, גם אם עוד לא החלו הליכים פליליים נגדו. נכון שאין דרך כרגע להדיחו נגד רצונו, אבל יאללה ברושי, הביתה. שחרר מהבושה".


עורך הדין אילן בומבך, המייצג את ברושי, הגיב לפרסום: "תמוה הדבר שעכשיו מועלית טענה על מעשה שאירע כביכול לפני 15 שנה. המקרה מעולם לא התרחש, חבר הכנסת ברושי מעולם לא ביצע שום מעשה של הטרדה. כאיש פוליטי צבר ברושי מטבע הדברים גם מתנגדים ועל כן העיתוי אינו מקרי. בכוונתנו להגיש תביעת דיבה כנגד מוציאיה".

לפני כשבוע וחצי אירעה תקרית חמורה במהלך סיור של המחנה הציוני. ברושי נגע בישבנה של עמיתתו חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין. חבר הכנסת ננזף על ידי גבאי אז, ביקש סליחה על התנהגותו, ונחמיאס ורבין קיבלה את התנצלותו.

"מיד בתום האירוע התנצלתי על התקרית", אמר ברושי. "מחווה שהייתה אמורה להיות חברית, יצאה בצורה הפוכה לחלוטין וברגע שהבנתי את הטעות התנצלתי עליה מעומק לבי". נחמיאס ורבין מסרה: "למרות עוגמת הנפש שנגרמה לי, קיבלתי לאחר לבטים את התנצלותו של ברושי, ואני סבורה שהבין את חומרת המעשה".