בית החולים סורוקה בבאר שבע
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אישה נעצרה בחשד לתקיפת צוות רפואי בסורוקה

על פי המשטרה, האישה נעצרה ביחד עם גבר נוסף לאחר שתלשה את התג השמי של הרופא ותקפה באגרופים אח שהיה במקום, בגלל אי שביעות רצונם מהמענה שקיבלו
איציק זוארץ ונסים קינן
30 ביולי 2018
10:42

שני תושבי באר שבע בני 34, נעצרו בחשד כי תקפו אמש (ראשון) רופא ואח בבית החולים סורוקה בעיר. מתחקור של המשטרה עלה כי גבר ואישה הגיעו לקבלת טיפול רפואי, ולאחר שלא נענו לשביעות רצונם, תלשה האישה את התג השמי של הרופא, לעסה וירקה אותו.

לאחר מכן, האישה המשיכה לאיים על הרופא ותקפה באגרופים אח שהיה במקום. לבסוף האישה התיישבה על הרצפה והחלה לצעוק.


בתחילת החודש דקר מסתנן מאפריקה, אוסקר באחיט בן 31, את האחות רחלי ברוך ופצע אותה קשה. בתיעוד האירוע נראה החשוד נכנס למחלקה בבית החולים שמואל הרופא בבאר יעקב, בה היה מאושפז בעבר. במחלקה פגש באחיט במאבטח ושלף לעברו סכין. בתגובה, המאבטח ברח מהמקום בריצה. לאחר בריחת המאבטח, החשוד דקר את האחות. בהמשך, המאבטח שב למקום האירוע ותפס את הדוקר.

במשטרה חושדים כי הדוקר תכנן את המעשה מראש משום ש"לא היה מרוצה" מהיחס שקיבל כשהיה מאושפז בעבר במקום. החשוד הכחיש את הדברים בחקירתו, אך ראיות ראשונות סותרות את גרסתו. האחות, בת ה-58, נותחה ומצבה הוגדר יציב ובינוני.

לפני כשבועיים נעצרו שתי נשים לאחר שתקפו רופאה בבית החולים איכילוב בתל אביב. מבית החולים נמסר כי השתיים ניפצו מחשב על ראשה, הפילו אותה לרצפה, היכו אותה באגרופים ושרטו אותה. צוות חדר המיון ואנשי האבטחה במקום הצליחו להשתלט עליהן. גם כאן הרקע לתקיפה היה ככל הנראה חוסר שביעות רצון מהטיפול שניתן לסבתא שלהן שהגיעה לקבלת טיפול רפואי.