קאלו באבא

דוקותיים | הכהן ההודי שהגיע לישראל בגלל האהבה

קאלו באבא היה כהן בפושקר, אהבת חייו הביאה אותו לישראל
מערכת כאן
30 ביולי 2018
00:00

קאלו באבא בן ה-33 היה כהן בפושקר, בעל עסקים מצליחים, פרנסה טובה ומשפחה. בגיל 30 החליט לבחור באהבה ולהגיע לישראל.

אכסניית "קואלה" בפושקר שבניהולו היא אחת מהאהובות על הישראלים אשר פוקדים את הודו בהמוניהם. היא מושכת ישראלים רבים גם בזכות האוכל הישראלי האותנטי שמוגש שם כמו שקשוקה, חומוס, צ'יפס ופלאפל. לדבריו, חלות זה הדבר הכי מבוקש, ישראלים שמטיילים זמן רב מחוץ לארץ מגיעים אליו נרגשים לטעום חלה של שישי שמזכירה את הבית.
הוא מספר שהפרנסה של 90% מהעסקים המקומיים בפושקר, מנאלי ובערים נוספות תלויה במטיילים הישראלים ולכן למדו להבין מה הם אוהבים וכך זה עובד: "ישראלי בא - נתת לו שקשוקה טובה, סלט, לחם, טחינה הוא יבוא כל יום ויביא אתו עוד ארבעה שיביאו שמונה שיביאו שמונים".

מפושקר לקריית שמונה

בין כל המתארחים באכסניה שלו הכיר לפני שמונה שנים ישראלית בשם ליטל ברזני שהיום היא אשתו. החברות בניהם שהתפתחה אז לאהבה גדולה הפכה לאתגר לאחר שחזרה מהטיול לביתה שבקיבוץ שדה נחמיה. הביקורים הזמניים של ליטל בפושקר והמרחק מישראל גרם לקאלו להבין שכך זה לא יכול להמשיך, ולמרות שהיא הזהירה אותו שזה עלול להיות קשה הוא החליט לעזוב את פושקר, העיר בא גדל, ולעבור לגור עם אהובתו בקיבוץ.

להתחיל חיים מאפס בגיל 30 זה דבר לא קל אך הוא החליט להתמודד מול הקשיים שבדרך, לרגעים גם כמעט החליט לוותר אבל הסבלנות לגמרי השתלמה. כמומחה ומנוסה במה שהישראלים אוהבים לאכול, בנופית החרמון בקרית שמונה הוא פתח מסעדה הודית צמחונית מבוקשת בשם "טאלי" בה הוא מגיש מנות הודיות אותנטיות.

הוא מתגעגע לבית בפושקר אבל מרגיש שלם. לדבריו - "אם בחרת באהבה אז תהיה חזק כי יהיו מלא שטויות ומשברים בדרך" - ונדמה שזה נכון עבור כל סיפור אהבה פשוט.