יגאל סרנה
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

העיתונאי יגאל סרנה הפסיד בתביעת דיבה לקמב"צ היישוב היהודי בחברון

ישלם לאשי הורביץ פיצוי בסך 20 אלף שקלים. הורוביץ תבע את סרנה לאחר שהאחרון כינה אותו חלאה וקוזאק פוגרומצ'יק יהודי בפוסט שכתב נגדו בפייסבוק. זאת בעקבות תמונה שבה צולם הורביץ לפני כ-3 שנים כשהוא מצלם גופת מחבל שנורה למוות בחברון
כרמל דנגור
30 ביולי 2018
15:48

העיתונאי יגאל סרנה הפסיד בתביעת דיבה לקמב"צ היישוב היהודי בחברון, אשי הורוביץ, ויחויב לשלם לו סכום של 20 אלף שח ועוד 5000 שקלים הוצאות משפט. כך קבע היום (שני) בית משפט השלום בירושלים.

לפני כשלוש שנים תקף סרנה את הורביץ בפוסט שכתב בפייסבוק לאחר שזה תועד כשהוא מצלם גופת מחבל שנורה למוות בחברון. בפוסט שאל סרנה: "מי מכיר את החלאה החייכנית מימין, מין קוזאק פוגרומצ'יק יהודי,שמתעד בחיוך זחוח גופת אדם שזה עתה נורה?". בפוסט נוסף שהעלה כתב כי מדובר באשי הורוביץ, וכי הוא אינו עשב שוטה, אלא "עץ הגדל ליד השיבר, מלח הארץ המדממת ממלכת יהודה".

בעקבות הפרסומים הגיש אשי הורוביץ תביעת לשון הרע נגד יגאל סרנה. סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים קיבל את טענותיו וקבע כי בוצעה השמטה של העובדות המאפשרות לקורא הסביר להבחין בין המעשים של הנאצים לבין המעשים של התובע.

בא כוחו של קמב"צ הישוב היהודי בחברון, עו"ד בן גביר אמר לאחר הפסיקה: "הגם שלטעמי היה ראוי לפסוק סכום כפול, הרי שיש כאן מסר חשוב לסרנה ודומיו: לא ניתן לכם לשקר ולהעליל ולסלף את העובדות".

בראשית השנה נדחה ערעורו של סרנה נגד החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב שחייב אותו לשלם לבני הזוג נתניהו 100 אלף שקל מבסגרת תביעת דיבה שהגישו נגדו. זאת לאחר שכתב לפני כשנתיים בפוסט בפייסבוק כי שרה נתניהו הורתה לעצור את שיירת ראש הממשלה במהלך נסיעה בכביש ירושלים תל אביב ולהוריד מן מכונית את ראש הממשלה. בני הזוג נתניהו הכחישו ותבעו מסרנה לשלם להם סכום של 279 אלף שקלים בגין הוצאת לשון הרע.