ח"כ איתן ברושי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ברושי תובע את גבאי ב-300 אלף שקל על השימוש בביטוי עבריין מין

אחרי שדרש לבטל את השעייתו, הח"כ מימש את האיום נגד יו"ר המחנה הציוני והגיש תביעת דיבה. גבאי בתגובה: "ניסיונות ההפחדה לא ישפיעו, נילחם על מרחב ציבורי מוגן לנשים"
יואב קרקובסקי
01 באוגוסט 2018
10:18
עודכן ב 13:43

חבר הכנסת איתן ברושי (המחנה הציוני) הגיש הבוקר (רביעי) תביעת דיבה נגד יו"ר מפלגתו אבי גבאי על כך שכינה אותו עבריין מין. ברושי תובע את גבאי על סך של 300 אלף שקלים. גבאי אמר בתגובה כי "ניסיונות ההפחדה" לא ישפיעו עליו: "מרחב ציבורי מוגן לנשים הוא מטרה שנמשיך להילחם עליה".

גבאי השעה את ברושי מפעילות במפלגה לאחר שקיבל מכתב אנונימי ובו טענה של אישה כי ברושי תקף אותה מינית לפני 15 שנה. שלשום פנה ברושי במכתב התראה לפני הליכים משפטיים לגבאי, ובו ביקש ממנו לחזור בו מהודעתו על השעיתו בעקבות העדות להטרדה מינית ואף להתנצל - אחרת ינקוט בהליכים משפטיים במוסדות המפלגה. ביום ראשון הודיע גבאי כי הוא משעה לאלתר את ברושי מפעילות במפלגה. 


בא כוחו של ברושי, עו"ד אילן בומבך, תקף את יו"ר המפלגה במכתבו. "מי שמך לכנות את מרשי 'עבריין מין?', כתב. "מרשי מבקש להדגיש בפניך את אכזבתו האישית ממך. בתור מי שרוממות שלטון החוק בפיו ובמעשיו (ועל כך זכית להערכת מרשי), היה מצופה ממך, כי לא תרוץ לתקשורת ולרשתות החברתיות ותוציא להורג את שמו הטוב של מרשי, טרם שתתכבד ותפעל בסמכות, ברשות והיינו גם אומרים במתינות ובסבלנות".

גבאי אמר כי הוא אינו מתכוון להיכנע לאיום התביעה של חברו לסיעה, חבר הכנסת איתן ברושי והוא אף אינו חוזר בו מהציוץ שצייץ אמש, ובו קבע שאין מקום לעברייני מין לא בכנסת ולא ברחוב. עיתונאי ערוץ 10 עקיבא נוביק פרסם כי גבאי קיבל מכתב מאישה שטענה כי הותקפה מינית על ידי ברושי לפני 15 שנה. על פי הפרסום, האישה סיפרה כי היא וברושי היו צריכים לישון באותה הקומה, וכאשר עלו יחד במעלית, ברושי תקף אותה. לדבריה, הוא לא נתן לה לצאת תוך כדי שהוא נוגע באיבריה האינטימיים.

איש מפלגת המחנה הציוני והמשנה לראש המוסד לשעבר אלוף (מיל') עמירם לוין סיפר בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' כי היה עד לתקרית הנגיעה של חבר הכנסת איתן ברושי בישבנה של חברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין: "ראיתי שאיילת, שישבה על יד ברושי, יצאה החוצה בגלל שיחת טלפון, ואז ברושי נתן לה טפיחה על הישבן. ניגשתי אליה כשזה נגמר והבעתי תמיכה. אמרתי לה שאולי היה צריך לתת לו סטירה. היא אמרה שהייתה מבוהלת. הלכתי לחפש את ברושי, אך לא מצאתי אותו".

התקרית החמורה אירעה לפני כשבועיים, במהלך סיור של המחנה הציוני. ברושי נגע בישבנה של עמיתתו. חבר הכנסת ננזף על ידי גבאי אז, ביקש סליחה על התנהגותו, ונחמיאס-ורבין קיבלה את התנצלותו.