ארדואן וטראמפ
צילום: אי-פי

בתגובה לסנקציות של ארה"ב: טורקיה הודיעה על הקפאת נכסים אמריקניים

המתיחות בין שתי המדינות נמשכת בעקבות כליאת הכומר האמריקני אנדרו ברנסון בטורקיה. ארדואן: "היינו סבלניים עד כה. הסנקציות של ארה"ב פוגעות בכבודנו"
אי-פי
04 באוגוסט 2018
14:57

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן הודיע היום (שבת) על הקפאת הנכסים של שר המשפטים האמריקני ג'ף סשנס ושר הפנים האמריקני ריאן זינקי, זאת בתגובה לסנקציות שהטילה ארצות הברית על מקביליהם הטורקים של סשנש וזינקי בגין חלקם בכליאת הכומר האמריקני אנדרו ברנסון. עם זאת, לא ברור בשלב זה כיצד תגובת טורקיה תשפיע בפועל על אנשי הממשל האמריקני, ואם בכלל יש להם נכסים בטורקיה.

במסיבת עיתונאים באנקרה אמר היום ארדואן כי עד כה טורקיה הייתה "סבלנית". מוקדם יותר השבוע אמר נשיא טורקיה כי הסנקציות של ארצות הברית הן "פגיעה רצינית בכבודה של טורקיה", וכינה את האמריקנים צבועים.


בנוסף לסנקציות נגד שרי הפנים והמשפטים של טורקיה, וועדת החוץ של הסנאט האמריקני אישרה בשבוע שעבר חוק שמגביל את היכולת של טורקיה לקבל תמיכה כלכלית וטכנית מגופים כלכליים בין-לאומיים.  נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, איים כי יטיל "סנקציות רחבות" על טורקיה אם לא תשחרר את ברנסון. הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הכומר בן ה-50 סובל מאוד וחייב להשתחרר לאלתר.

ברנסון נעצר בטורקיה לפני כשנתיים והואשם בסיוע לארגונו של איש הדת הגולה פתולה גולן, שלדברי אנקרה עמד מאחורי הניסיון הכושל להפיל בכוח את שלטון ארדואן.