איזנקוט, נתניהו וליברמן
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

אחרי ליברמן: גם נתניהו יראיין את המועמדים לרמטכ"לות

מועדים לראיונות של המועמדים לתפקיד טרם נקבעו, אך הם צפויים להיערך בקרוב לאחר שליברמן הדגיש כי המינוי יקרה לפני החגים
גילי כהן
11 באוגוסט 2018
21:06

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי לראיין אף הוא את המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל הבא. זאת, לאחר ששר הביטחון, אביגדור ליברמן, כבר ריאיין השבוע את ארבעת המועמדים לתפקיד - האלופים אביב כוכבי, יאיר גולן, ניצן אלון ואייל זמיר.

המועד לקיום הראיונות עם ראש הממשלה טרם נקבע, אך הם צפויים להתקיים כבר בשבועות הקרובים. ליברמן עצמו ציין לאחרונה כי הוא מתכוון למנות את הרמטכ"ל הבא עוד לפני החגים, שיחלו בעוד כחודש.


מלבד פגישתו עם המועמדים, ליברמן שוחח גם עם ראשי ממשלה ושרי ביטחון לשעבר ועם הרמטכ"לים הקודמים ושמע את חוות דעתם על זהות מחליפו של הרמטכ"ל הנוכחי, רב אלוף גדי איזנקוט. בהמשך צפוי שר הביטחון לשמוע את עמדתו של הרמטכ"ל, ולאחר מכן יעדכן את ראש הממשלה בבחירתו ויביא אותה לאישור הממשלה.

לפני כשלושה שבועות דווח כי קריטריונים נוספים שיובילו את שר הביטחון בבחירת הרמטכ"ל יהיו אמירת האמת לדרג המדיני, היכולת לקבל ביקורת והיכוטלת להוביל שינויים בתוך הצבא. על פי ההערכות האלופים במילואים אמיר אשל וסמי תורג'מן לא יתמודדו על התפקיד. ההערכות הן כי ליברמן יעדיף לבחור במועמד שימשיך את איזנקוט מבחינת חוסר רצונו להתעסק בפוליטיקה וביחסי ציבור.