תמיר נעמן-פרי
Eurovision Young Musicians

נעים להכיר: הנציג שלנו באירוויזיון למוסיקאים צעירים

יביא את הדאבל? תמיר נעמן-פרי, נגן צ'לו מחונן, ייצג אותנו בתחרות שתיערך בסוף החודש באדינבורו, סקוטלנד
מערכת כאן אירוויזיון
12 באוגוסט 2018
10:00

הניצחון של נטע ברזילי בליסבון פתח את התיאבון לכולנו, ואנחנו חוזרים להשתתף גם בתחרויות הבת של האירוויזיון. 32 שנה לאחר הניסיון הקודם ב-1986 תשתתף ישראל בתחרות האירוויזיון למוסיקאים צעירים שתתקיים החודש באדינבורו סקוטלנד, ומי שייצג אותנו בתחרות יהיה הצ'לן בן ה-18, תמיר נעמן-פרי ממושב כמון.

לוגו התחרות, על רקע אדינבורו

תחרות האירוויזיון למוסיקאים צעירים נוסדה ב-1982 והיא מתקיימת פעם בשנתיים, כהפקה משותפת של גופי שידור החברים ב-EBU (איגוד השידור האירופי). התחרות, המהווה חלק ממשפחת אירועי האירוויזיון, תתארח הפעם בפסטיבל אדינבורו בסקוטלנד.

נציגים מ-18 מדינות, בני 14 עד 21 ביום התחרות, יתחרו בה השנה, ולפיכך, בדומה לאירוויזיון הגדול במאי, יתקיימו גם בתחרות זו שני חצאי גמר, ב-18 וב-19 באוגוסט 2018. תמיר ייצג את ישראל בחצי הגמר הראשון בשבת הקרובה, בתקווה לעלות לגמר שייערך ב-23 באוגוסט ובו יתחרו 6 נציגים שיעפילו מחצאי הגמר.

האזינו לנגינתם של חמשת המוסיקאים שהתחרו על הזכות לייצג את ישראל בתחרות

תמיר נעמן-פרי החל ללמוד לנגן בצ'לו בגיל 9 בקונסרבטוריון כרמיאל, והיום לומד באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בחמש השנים האחרונות השתתף בסדנאות ופרוייקטים רבים מטעם המרכז למוסיקה ירושלים. בנוסף, כבר זכה לנגן בתזמורת הסימפונית הצעירה הישראלית, ולקחת חלק בפרויקטים לנגנים מצטיינים.

לנציג שלנו רזומה מרשים גם בפסטיבלים בחו"ל. לפני שנתיים הופיע עם הקונסרבטוריון שלו בצרפת, הן כסולן והן כמוביל הרכב הצ'לו, ובשנה שעברה השתתף בפסטיבל המוזיקה הבינלאומי לנוער בסלובקיה. בשנה הקרובה ישתתף גם בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה הקלאסית בגליציה, ספרד.

צפו ב''סולו'', מארינה מקסימיליאן, פסנתרנית קלאסית בעברה, מלווה את הנגנים שהתמודדו על הזכות לייצג את ישראל, ובהם תמיר נעמן-פרי.

בחצאי הגמר של התחרות תינתן לכל נציג הזדמנות להרשים את צוות השופטים עם נגינה של יצירות לבחירתו על הכלי שלו, זאת במגבלת זמן של עד 18 דקות. כל נציג גם יוכל לבחור האם ברצונו לקבל ליווי בפסנתר. בגמר הגדול ששת המתחרים ינגנו יצירות לבחירתם בליווי תזמורת סימפונית מלאה.

המנצח בגמר התחרות יזכה בפרס כספי, בגביע ייחודי שעוצב במיוחד לכבוד התחרות, ובהזדמנות לנגן בשנית עם התזמורת הסימפונית הסקוטית של ה-BBC. בהצלחה תמיר!

הגביע המיוחד שיוענק לזוכה בתחרות. צילום: ebu

עוד חדשות אירוויזיון כאן