ליברמן ואיזנקוט בהערכת מצב באוגדת עזה
צילום: משרד הביטחון

ליברמן באוגדת עזה: "הסבב הבא – שאלה של מתי"

שר הביטחון אמר בתום הערכת מצב בדרום כי חמאס ספג כבר 168 הרוגים מאז תחילת ההפגנות השבועיות בגבול: "בטוח שנעשה את מה שצריך". לפני כן התייחס ליברמן גם לקמפיין נגד מועמדותו של יאיר גולן לתפקיד המרטכ"ל: "לא ראוי ולא ישפיע על הליך המינוי"
כרמלה מנשה
13 באוגוסט 2018
11:03
עודכן ב 12:02

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הצהיר היום כי סבב הלחימה הבא בין ישראל לחמאס "איננו שאלה של האם - אלא מתי". בתום ביקור והערכת מצב שקיים באוגדת עזה ביחד עם הרמטכ"ל וקצינים נוספים, הוסיף ליברמן: "אני בטוח שאנחנו נעשה את מה שצריך ואיך שצריך".


ליברמן דחה את הביקורת על המענה הביטחוני לטרור מרצועת עזה: "אנחנו מנהלים מדיניות ביטחון אחראית ועוצמתית. מדיניות ביטחון אחראית אינה מענה, לא לטוקבקיסטים, לא לכותרות בעיתונים ולא לדעת הקהל. אנחנו ערוכים ויודעים מה לעשות ואיך לעשות". לדבריו, מאז שהחלו הצעדות השבועיות של חמאס לאורך גדר המערכת, הארגון ספג 168 הרוגים, 4,348 פצועים ועשרות תשתיות טרור שהושמדו.


מוקדם יותר התייחס ליברמן בציוץ בחשבון הטוויטר שלו לקמפיין הקורא שלא למנות את האלוף יאיר גולן לתפקיד הרמטכ"ל, והבהיר כי הוא אינו ראוי ולא ישפיע על החלטתו בבחירת הרמטכ"ל. השר כתב: "אלוף יאיר גולן הוא קצין מעולה ומפקד אמיץ שהקדיש את חייו לביטחונה של מדינת ישראל. קמפיין ההכפשה שמתנהל נגדו בימים האחרונים אינו ראוי ולא תהיה לו שום השפעה על הליך מינוי הרמטכ"ל".


יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן שם מגנה גם הוא את הקמפיין ואומר כי מדובר באיש עתיר זכויות ואוהב ישראל: "הגיע הזמן לשים סוף לשימוש הציני של הורים שכולים המבקשים להשתמש בשכול האישי שלהם כדי למנף את האג’נדה הפוליטית שלהם תוך פגיעה קשה במשפחת השכול בישראל המקדשת את הממלכתיות. זהו שיח מפלג ומסכסך", אמר בן שם.

לדבריו, פורום ״בוחרים בחיים״ או כל פורום כזה או אחר אינו רשאי מוסרית לצבוע מועמד כזה או אחר או לפסול אותו רק בגלל שהוא הורה שכול. "העובדה שמאחורי פורום זה עומדת תנועת אם תרצו, תנועה פוליטית מובהקת מחללת את המשפחות השכולות ועושה בהם שימוש ציני למטרותיהם הפוליטיות המובהקות".

אמש פורסם כי משפחות שכולות מפורום בשם ״בוחרים בחיים״, בליווי תנועת הימין "אם תרצו", יצאו בקמפיין נגד מינויו של האלוף גולן בעקבות כמה מהתבטאויותיו בעבר ובראשן דברים שאמר לפני בטקס לציון יום השואה לפני כשנתיים. אז אמר האלוף גולן : "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו היום, ב-2016. הרי אין קל ופשוט יותר מלשנוא את הזר. אין יותר קל ופשוט מלעורר חרדות ולהלך אימים. אין יותר קל ופשוט מהתבהמות, התקרנפות והתחסדות".

באחרונה עלה שמו של האלוף גולן כאחד מארבעת המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל הבא לאחר פרישתו של רב אלוף גדי איזנקוט. שר הביטחון נפגש עמו בשבוע שעבר כחלק מהליך המינוי. פרט לו נפגשו עם שר הביטחון גם האלופים אביב כוכב, ניצן אלון ואייל זמיר.