עמראן ח'טיב

מארגן ההפגנה בת"א נגד הנפת דגל פלסטין: "נותן תחמושת לאלה שרואים בנו אויבים"

כשעמראן ח'טיב זיהה מפגין מניף את הדגל הפלסטיני בהפגנה בכיכר רבין נגד חוק הלאום, הוא דרש ממנו להוריד אותו והסביר את הנזק הגדול: "זה קומץ קטן שלא מייצג את שאיפות המיעוט הערבי". ויש לו גם מסר לראש הממשלה: "רוצים לחיות בכבוד הדדי, תפסיק להסית נגדנו"
מערכת כאן חדשות
16 באוגוסט 2018
13:07

הנפת דגלי פלסטין בהפגנת הציבור הערבי בשבת האחרונה בתל אביב עוררה סערה, כולל התייחסות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. עו"ד עומראן ח'טיב מנצרת, ממארגני ההפגנה, דרש ממניפי הדגלים להוריד אותם - והוא בטוח שעמדתו מייצגת את רוב המגזר הערבי. עכשיו, הוא מבקש להזכיר לראש הממשלה מתי הכתימו ציבור שלם בגלל קומץ קטן שהשתתף בהפגנה.


"מר בנימין נתניהו, אתה השתתפת בהפגנה שהייתה בכיכר ציון שבה הרימו את התמונות של יצחק רבין במדי SS. קומץ הרים את התמונות האלה. האם אפשר לשייך לך או להפגנה של האלפים שהייתה שם שכולם תמכו בדבר הזה?", תוהה ח'טיב, ומפציר: "אני אומר לך – תפסיק להסית נגדנו!".

מארגן ההפגנה משחזר איך ביקש מאחד המשתתפים להוריד דגל פלסטין: "זה קומם אותי, כי זה ייתן תחמושת לאלה שרואים בנו אויבים בתוך המדינה. פניתי למפגין ואמרתי לו בקול תקיף – אדוני, תוריד את הדגל. אתה עושה לנו כאן נזק גדול. מי שהרימו את הדגלים הם קומץ קטן, 15-20 איש מתוך רבבות שהיו כאן. הם לא מייצגים את שאיפות המיעוט הערבי. רובנו המכריע מבקשים להיות חלק אינטגרלי ממדינת ישראל".