צילום: מאור לביא/TPS

בת 42 מעמנואל נדרסה למוות ליד חוות גלעד; לפי ההערכות מדובר בתאונה

חווה חיה רויזין מעמנואל נדרסה למוות בכביש 60 בשומרון. הנהג הדורס נמלט מהמקום והסגיר עצמו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים בשכם. צה"ל: ככל הנראה מדובר בתאונה. לפי עדת ראייה, האישה נדרסה כשניסתה לחצות את הכביש
כרמל דנגור
16 באוגוסט 2018
21:55
עודכן ב 09:18

חווה חיה רויזין, בת 42 מעמנואל, נדרסה אתמול (חמישי) למוות בכביש 60, סמוך לכניסה לחוות גלעד שבשומרון. חובשים ופרמדיקים העניקו לה טיפול רפואי אך לבסוף נקבע מותה. הנהג הדורס נמלט מהמקום והסגיר את עצמו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים בשכם. 

מתחקור ראשוני של צה"ל והשב"כ עולה כי קיימת סבירות גבוהה שמדובר בתאונה. עם זאת, הדגישו בדובר צה"ל, טרם נשללו כיווני חקירה אחרים. 

לדברי אכרם רג'וב, מושל שכם, הנהג טוען כי זו היתה תאונת דרכים, ואמר בחקירתו: "אם הייתי עוצר היו הורגים אותי". עדת ראייה סיפרה שראתה את האישה חוצה את הכביש ואז נדרסת. ציר חווארה וציר גלעד חסומים לתנועה.


חובש בכיר על אופנוע מד"א דותן מעצרי ופרמדיק מד"א בועז מלכה סיפרו: "כשהגענו למקום הבחנו בצומת המוארת באשה בשנות ה-40 ששכבה בתעלה בצד הדרך. היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה וסבלה מפגיעה רב מערכתית. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בדיקות רפואיות. מצבה היה קריטי ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, נמצא במקום וקיבל עדכון ממח"ט שומרון בשטח: "אירוע קשה ביותר", אמר דגן. "כל הכיוונים נבדקים. אנחנו תושבי השומרון נמשיך להיות חזקים ולקדש את החיים". איתי זר, תושב חוות גלעד אמר: "נחכה למה שיאמרו כוחות הביטחון, לא ברור אם זה פגע וברח או פיגוע. יש סיכוי גדול שזה פיגוע כי לא רואים שהמכונית סטתה מהכביש".


תגיות:
פגע וברח