חפש
Languages
נתניהו, בחודש שעבר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חקירות רה"מ: עורך הדין ירון קוסטליץ יוביל את צוות ההגנה של נתניהו

קוסטליץ, שהצטרף באחרונה לחמשת הפרקליטים המייצגים את ראש הממשלה, יוביל את הצוות אם יועמד לשימוע או יוגש נגדו כתב אישום
מרדכי גילת
18 באוגוסט 2018
21:00

עורך הדין ירון קוסטליץ, שהצטרף באחרונה לסוללת הפרקליטים המייצגים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקיו, צפוי לעמוד בראש צוות ההגנה. 

בסביבתו של ראש הממשלה מבינים שבקרוב (דצמבר-ינואר) צפוי להודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על הכרעתו בנושא בכפוף לשימוע, ולכן צירפו פרקליט שישי במספר לצוות ההגנה. קוסטליץ צפוי להוביל את קו ההגנה של נתניהו בשימוע וגם אם יוגש נגדו כתב אישום. מלבדו מייצגים את נתניהו חמישה פרקליטים: יעקב וינרוט, עמית חדד, יוסי כהן, אייל כהן וקרן אטינגר שפירא. 

אתמול נחקר נתניהו במשך ארבע שעות בתיק 4000, בו הוא חשוד במתן טובות הנאה ל"בזק" בתמורה לסיקור אוהד באתר "וואלה". זו אמורה הייתה להיות חקירתו האחרונה של ראש הממשלה בתיק זה, אם לא יידרשו השלמות חקירה מהפרקליטות. נתניהו צפוי היה להישאל על החומרים שמסרו עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר.

מטעמו של נתניהו נמסר: "אחרי החקירה היום, ראש הממשחה נתניהו בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ׳ נותר שלילי כפי שהיה כש״'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת.

לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב״וואלה״, אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך איזשהוא פסול. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

מלבד חקירה זו, צפויה לנתניהו עוד חקירה אחת בתיקים בהם הוא נחשד. הוא ייחקר בהמשך על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בתיקים 1000 ו-2000 במסגרת השלמות חקירה. זאת בעקבות חומרים שהעבירו עדי המדינה.