נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

בנט נגד ליברמן: "מי שנכנע לפרוטקשן של חמאס - יביא עלינו מלחמה"

שר החינוך התייחס למצב הביטחוני בעזה והוסיף: "חמאס חייב להבין שהוא ישלם מחיר אימתני על כל פגיעה באזרחי ישראל". מוקדם יותר תקף שר הביטחון את בנט בכאן רשת ב' ואמר כי הוא עוסק בפוליטיקה ולא בביטחון
מיכאל שמש
19 באוגוסט 2018
19:50

חבר הקבינט נפתלי בנט התייחס הערב (ראשון) למצב הביטחוני בעזה, על רקע דבריו של שר הביטחון בכאן רשת ב'. בנט התנגד למאמצי ההסדרה מול חמאס ואמר כי "מי שנכנע לפרוטקשן של חמאס - יביא עלינו מלחמה". את הדברים הוא אמר בטקס חנוכת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל, בהשתתפות נשיא המדינה, ראובן ריבלין, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ואורחים נוספים. 

"במשך 140 יום חמאס שורף לנו את שדותינו ואת ישוביינו, יורה עלינו מאות רקטות, צולף בחיילנו ואומר לנו: 'נפסיק את הטרור אם תעמדו בדרישות שלנו'", הסביר בנט. "חמאס חייב להבין שהוא ישלם מחיר אימתני על כל פגיעה באזרחי ישראל. חמאס חייב לפחד לפגוע בנו, לא להרוויח מזה. לא כל פגיעה בחמאס מחייבת כניסה קרקעית לעזה. אני מתנגד בשלב הזה לכניסה כזו". 


מוקדם יותר היום אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן בריאיון לכאן רשת ב' כי בנט לא מדבר ביטחון, אלא בחירות ופוליטיקה מפלגתית "מהסוג הנמוך ביותר". ליברמן הסביר כי הוא מנסה מאז כניסתו לתפקיד לנהל דיאלוג עם תושבי עזה מעל ראשם של מנהיגי חמאס וכי צריך ליצור זיקה ישירה בין הטבות כלכליות לשקט ביטחוני.

ליברמן הוסיף כי "כל יוזמה שהיא לא שקט ביטחוני מוחלט – לא רלוונטית". ליברמן תקף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואמר כי הוא מנסה לדרדר את היחסים בין ישראל לבין רצועת עזה בגלל מאבקים פנימיים ופיוס פנים פלסטיני.

האזינו לריאיון המלא עם אביגדור ליברמן: