צילום: נתי שוחט, פלאש 90

דובר שב"ס על פרשת הסוהרות: "התגובה שלי הייתה חריפה מדי"

אסף ליברטי התייחס בכאן רשת ב' לטענות הסוהרת שהתלוננה על הטרדה מינית וסרסור בכלא, והודה כי התקשה להאמין לטענותיה: "לא האמנו שאיש סגל ינצל כך את מעמדו"
סדר יום
20 באוגוסט 2018
15:49

דובר שירות בתי הסוהר, אסף ליברטי, התייחס היום (שני) לטענותיה של הסוהרת שהתלוננה על הטרדה מינית וסרסור בכלא גלבוע, ואמר כי הטענה שלפיה קצין המודיעין של בית הסוהר הביא אותה לאגף וסירסר בה היא "הזויה". בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב', הודה ליברטי כי בשירות בתי הסוהר התקשו להאמין שאיש סגל יכול לנצל כך את מעמדו.

האזינו לריאיון:

"היום כבר מזה זמן, אנחנו חושבים שיש דברים לא תקינים, ויכול להיות שהם גם פליליים", אמר ליברטי. "הפרקליטות תצטרך להחליט אם להגיש כתב אישום. אם יוגש כתב אישום, אז החיים שלנו קלים. אם לא - נידרש לכל החומר שנאסף ונבין מה קרה פה, את הכשלים ואת הדברים שנעשו בצורה זדונית, ונטפל בזה בצורה חמורה".

"כששמענו לראשונה את התיאור, לא האמנו שדבר כזה יכול לקרות בבתי הסוהר. לא יכול להיות שאיש סגל, שהתפקיד שלו זה קודם כל להגן על אנשי בית הסוהר, על הסוהרים והסוהרות שמתחתיו, חצה את הגבול בצורה כזו. הודיתי גם אחר כך שהתגובה שלי הייתה מהירה וחריפה מדי. אנחנו לא רגועים ולא הכל בסדר. יש הנחת עבודה שאם דבר כזה מתרחש במקום אחד, הוא יכול לקרות גם במקומות אחרים".