לנה דל ריי
צילום: אי-פי

רוג'ר ווטרס ללנה דל ריי: אל תופיעי בישראל, אל תתמכי במדינת אפרטהייד

פעיל ה-BDS פנה לזמרת בפייסבוק וניסה לשכנע אותה שלא להגיע לארץ. דל ריי הבהירה כי ההופעה תתקיים כמתוכנן: "אבקר גם בפלסטין, אני מצפה לנגן מוזיקה לכולם"
נוב ראובני
22 באוגוסט 2018
08:45

תנועת ה-BDS ממשיכה ללחוץ במטרה למנוע את הופעתה של הזמרת האמריקנית לנה דל ריי בישראל. בסיסט להקת "פינק פלויד" לשעבר, רוג'ר ווטרס, כתב הלילה (רביעי) לזמרת בחשבון הפייסבוק שלו כי הבחירה להופיע בישראל היא "פעולה פוליטית התומכת במדינת אפרטהייד ששוללת מהפלסטינים זכויות אדם בסיסיות", וניסה לשכנע אותה להימנע מלהגיע.

בתגובה, כתבה דל ריי פוסט משלה שבו הבהירה כי ההופעה בישראל תתקיים כמתוכנן, עוד הוסיפה הזמרת: "אני מבינה את הדאגה להבעת תמיכה גם כלפי הפלסטינים, ולכן רציתי ליידע שכשאהיה בישראל אבקר גם בפלסטין. אני מצפה לפגוש ילדים פלסטינים וישראלים ולנגן מוזיקה לכולם. אני רוצה שלום לשני הצדדים". דל ריי עתידה להופיע בישראל בעוד כשבועיים במסגרת פסטיבל "מטאור" בלהבות הבשן.

שלשום התייחסה דל ריי לקולות המחאה נגד הגעתה לישראל. במכתב ארוך שפרסמה בחשבון הטוויטר שלה, כתבה הזמרת בין השאר: ״אני מאמינה שמוזיקה היא אוניברסלית, ושעלינו להשתמש בה כדי לקרב בינינו. החלטנו להופיע שם מתוך ההבנה שנופיע מול ילדים ובכוונתי לשים דגש על שלום.

אם אתם לא מסכימים עם זה, אני מבינה זאת, אני רואה את שני הצדדים. אנחנו לא תמיד מסכימים עם הפוליטיקה במקומות שבהם אנחנו מופיעים או אפילו עם הפוליטיקה של המדינה שלנו. אני רוצה להזכיר לכם שבכך שאנחנו מופיעים בתל אביב אין הצהרה פוליטית, או התחייבות לפוליטיקה שם, בדיוק כמו שכאשר אנחנו מופיעים בקליפורניה זה לא אומר שאנחנו מסכימים עם הממשל כאן".