רוני אלטר
עמית ישראלי

בחירות העורכים - כאן 88 | 21.8.2018

עדכון אחרון 21.8.2018
מערכת כאן 88
22 באוגוסט 2018
15:07

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן

שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג'ינג'יות – יונתן

הלהקה שהוקמה בשנת 1993 והוציאה את אחד האלבומים החדשניים בארץ דאז, כבר הפתיעה ואיחדה כוחות בשנת 2016 בהופעה של אסף אמדורסקי ושנה לאחר מכן בהופעת איחוד מלאה. עכשיו אמיר צורף (נוער שוליים, רוקפור), ותמיר אלברט (נושאי המגבעת), סוף סוף עובדים על אלבום חדש ומוציאים סינגל ראשון. זה אומנם לא מהפכני וחדשני כמו שזה היה בשנות ה-90, אבל עדיין יש להם את זה. את מילות השיר כתב אלברט והם הלחינו אותו יחד.

רוני אלטר - Save Me

לפני כ-7 שנים רוני אלטר נסעה לפריז כדי לחפש השראה - היא מצאה אותה ונשארה שם. לפני שנה היא מצאה אף יותר מזה או יותר נכון הסניף המקומי של חברת התקליטים Warner Music מצא אותה. עכשיו, כשהיא חתומה בחברה הצרפתית וצופים לה גדולות, היא עושה דברים כמו שעושים שם - מוציאה  Ep עם שירים שיהיו חלק מהאלבום המלא. השיר Save Me מתוכו הוא שיר אישי ואמיץ מאוד. כמה מאתנו באמת מסוגלים להסתכל לעצמנו בעיניים, לחדור פנימה ולהתעמת עם מה שנמצא שם? כמה מאתנו אמיצים מספיק כדי לשיר על זה לעולם?

Death Cab for Cutie - Autumn Love

שלוש שנים אחרי צאת אלבומם -Kintugi, דת' קאב חוזרים עם אלבום חדש וחברי להקה חדשים. את מקומו של הרב-נגן קריס וואלה תפסו המגוייסים החדשים דייב דיפר וזאק ראה ועל ההפקה אחראי ריצ' קוסטי (Muse, Interpol ועוד). אין כאן בשורה חדשה פשוט שיר מלנכולי ויפה במיטב המסורת של הלהקה האמריקאית. האלבום Thank You For Today יצא כבר ב-17 באוגוסט אז אתם כבר יכולים לבדוק אותו.

Greta Van Fleet - When the Curtain Falls

גרטה ואן פליט, תרצו או לא, הם אחד השמות הכי בולטים כיום בעולם המוזיקה. יש כאלו שפוסלים אותם בגלל הדמיון הגדול ללד זפלין ויש כאלו שמהללים אותם על כך שהם מחזירים את הנשכח בימים בהם האלקטרוניקה השתלטה על כל חלקה טובה של מוזיקה. אתם בטח כבר מבינים מה אנחנו חושבים.  הלהקה של האחים ממישיגן דטרויט עובדת בימים אלו על אלבום מלא ראשון אחרי שעד כה הוציאו רק Ep's. השיר When the Curtain Falls הוא הצצה ראשונה לאלבום שעדיין לא נחשפו שמו או פרטים נוספים אודתיו. אם בכל זאת בא לכם לנסות להבין מה מבשלת הלהקה, אז מגזין הרולינג סטון נדחף להם להקלטות ותיעד כמה רגעים. אפשר לצפות כאן

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

דוד שאול – מפה לשם
דודו טסה – פריד
נדב אזולאי וגיל נמט - נעליים כתומות
Full Trunk – Damn Right
Pattie – Cinnamon Bun
Kali Uchis – Killer
Leon Bridges – Beyond (Acoustic)
Shannon Shaw - I Might Consider
Tom Petty - Keep a Little Soul
Yellow Days - The Way Things Change

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)