צילום: אי-פי

דיווחים: ירדן תמנה בקרוב שגריר חדש בישראל

לפי הפרסומים בממלכה, ע'סאן אל-מג'אלי, ששימש כשגריר הירדני בספרד בשנים האחרונות, צפוי להתמנות לשגריר בישראל. קודמו בתפקיד, וליד עובידאת, סיים את כהונתו באמצע החודש שעבר
רועי קייס
23 באוגוסט 2018
08:57

כלי תקשורת בירדן דיווחו אמש (רביעי) מפי גורם דיפלומטי כי הממלכה ההאשמית מתכוונת למנות בקרוב שגריר חדש בישראל. זאת לאחר שהשגריר הקודם, וליד עובידאת, סיים את כהונתו באמצע החודש שעבר בתום חמש שנים בתפקיד.

מהפרסומים בירדן עולה כי השגריר המיועד צפוי להיות ע'סאן אל-מג'אלי, שמנהל כיום את המכון הדיפלומטי הירדני. בשנים האחרונות שימש אל-מג'אלי כשגריר ירדן בספרד.

הרשויות בעמאן טרם מסרו אישור לפרסומים בנוגע לשגריר. ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי "המדובר בנושאים הנידונים בערוצים דיפלומטיים. משרד החוץ יעדכן בהינתן התפתחויות נוספות".

שגרירות ישראל בירדן הייתה סגורה במשך כמה חודשים בשל תקרית הירי של המאבטח בשגרירות ישראל בעמאן בשני ירדנים. בינואר פורסם בכאן רשת ב' כי שגרירות ישראל בירדן נפתחת מחדש לאחר המשבר בין המדינות. 

חלק מההסכם עם הירדנים היה עזיבתה של השגרירה עינת שלאין בעקבות פרשת המאבטח. במסגרת הסכם פיוס שהחזיר את היחסים הדיפלומטיים עם הירדנים, ישראל שילמה לירדן פיצויים בסך חמישה מיליון דולר והביעה חרטה והתנצלות בפני הממלכה הירדנית על התקרית. בנוסף לכך, בירושלים התחייבו לשלם פיצויים למשפחות שני הקורבנות באירוע בשגרירות ולמשפחת שופט ירדני שנהרג ב-2014.