ראשי המדינות הבלטיות: מגנים את המתקפות נגד ישראל

ראש הממשלה נפגש בווילנה עם מנהיגי אסטוניה, ליטא ולטביה, במטרה לדון ביחסים עם רוסיה ובמצב במזרח התיכון. בהצהרת הסיכום נכתב כי הפתרון לסכסוך הוא שתי מדינות לשני עמים, וסוכם כי ייפגשו שוב בשנה הבאה בירושלים
עמיחי שטיין
24 באוגוסט 2018
13:11

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שישי) עם ראשי המדינות הבלטיות, במסגרתה סוכם כי המנהיגים ייפגשו בשנה הבאה בירושלים. עוד סוכם על העמקת שיתוף הפעולה עם ישראל במגוון נושאים.

בהצהרת הסיכום נכתב כי ראשי המדינות - אסטוניה, לטביה וליטא - הסכימו כי פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא שתי מדינות לשני עמים וכי השלושה מגנים את המתקפות נגד ישראל. בנוסף, נכתב כי למלחמות בסוריה ובתימן, במעורבות איראנית, יש "תוצאות המשפיעות על הקהילה הבינלאומית".

ראש הממשלה אמר כי הדגיש שהאיראנים צריכים לעזוב את סוריה, וישראל תמשיך לפעול כדי שאיראן לא תשלט על סוריה. נתניהו נשאל אם הוא רואה ברוסיה בת ברית או אויבת, וענה: "היינו רוצים להסכים על הכל, אבל זה בלתי אפשרי בעידן של היום. לכן אנחנו מסכימים על חלק". נתניהו אמר כי בנוגע לסוריה, סיכם עם פוטין "שלא נלך אחורה ונירה אחד בשני כמו לפני 50 שנה, והצלנו לתאם את זה".

טרם הפסגה נפגש ראש הממשלה עם נשיאת ליטא, דליה גריבאוסקאיטה, בארמון הנשיאות בווילנה. "הביקור הזה הוא לא ביקור רגיל בשבילי", אמר נתניהו בפתח הפגישה. "הוא מלא משמעות היסטורית - הן מבחינת ההיסטוריה של היהודים, כאן בליטא, והן מבחינת ההיסטוריה האישית שלי ושל משפחתי. סבא רבא שלי הגיע מליטא".