צילום: משה מילנר, לע"מ

מועמד לראשות עיריית הוד השרון נגד מרכז לאוטיסטים: "אסון של ממש"

יגאל הררי, חבר במועצת העיר, כתב מכתב שבו יצא נגד הקמת מרכז בשכונות "שברובן הציבור דתי או מסורתי". בריאיון לכאן רשת ב' הוא התנצל על נוסח המכתב, טען שלא ידע למה תשמש הקרקע - והדגיש: "הבעיה שלנו עם מקומות לאלכוהוליסטים ונרקומנים"
סדר יום
26 באוגוסט 2018
12:43

יגאל הררי, מועמד לראשות עיריית הוד השרון, כתב מכתב נגד הקמת מרכז לאוטיסטים בהוד השרון. במכתב יצא הררי, חבר מועצת העיר, נגד הקצאת הקרקע בשכונות "שברובן הציבור דתי או מסורתי", וכי ההקצאה עלולה "להביא אסון של ממש בשכונות השלוות". בריאיון שהעניק היום (ראשון) לתמר אלמוג בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב' הגיב הררי, שממש כיו"ר ועדת ההקצאות בעירייה, וטען שלא ידע למה תשמש הקרקע, והתנגדותו כוונה נגד הקמת מרכז שיקום לעבריינים או לאנשים מכורים.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב':

המכתב, שנשלח בתחילת החודש, פגע ברגשותיהם של הורים לאנשים עם אוטיזם. חנה גול, אם לאדם עם אוטיזם ותושבת הוד השרון, סיפרה כי הקרקע מיועדת להקמת בית לחיים ומרכז תעסוקה לאנשים עם אוטיזם. לדבריה, המכתב היה "בוטה ומסית". גול סיפרה כי הקמת הבית, שנועד לשמש כמסגרת מכבדת לאנשים עם מוגבלות, ממומן כולו מתרומות לאחר שהמדינה לא משתתפת בהקמת בתים לחיים.

הררי התנצל על הדברים וטען כי המכתב, שנשלח גם לשר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון, לוקה בטעויות ניסוח. "יש לנו בהוד השרון תשעה בתים לחיים, לא אחד ולא שניים, כולם מקבלים ממני חיבוק", טען. יחד עם זאת טען שהוא מתנגד למתן הקרקע למשרד הרווחה: "מכרז אומר שהמבנה שיקומי. הבעיה שלנו עם מקומות לאלכוהוליסטים ונרקומנים, השאלה הייתה איזה בית מחסה זה – לעבריינים או לבחורים על הספקטרום".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עיריית הוד השרון חרתה על דגלה את ערכי אהבת האדם וקבלת השונה. הקמת בית עמיחי נחנך בעיר בשנת 2014 מהווה בית לילדים ובוגרים עם מוגבלות, בית אשר הוקם במיוחד בליבה של שכונת מגורים כחלק מהתפיסה העירונית הבלתי מתפשרת אותה מוביל ראש העיר, חי אדיב, לשילובם וקבלתם של אנשים עם יכולות מיוחדות בחברה בכלל ובהוד השרון בפרט.

בימים אלו מקדמת העירייה הקצאת קרקע עבור הקמת מרכז רב שרותי לגילאי 21+. עיריית הוד השרון תמשיך להוביל את הקמתו של מרכז השרות החשוב ואנו דוחים על הסף כל ניסיון בלתי ראוי לצבור כותרות בשם הפוליטיקה, כותרות אשר פוגעות באלו הזקוקים לנו ביותר".