פנייה ליועמ"ש: חקור את הח"כים הערבים שהיו מעורבים בפנייה לאו"ם על חוק הלאום

במכתב למנדלבליט כתב ח"כ פורר מישראל ביתנו כי במעשיהם, חברי הכנסת הערבים עברו על החוק האוסר על מגע עם סוכן חוץ והאוסר פגיעה ביחסי החוץ של ישראל: "זה בדיוק המקום שבו צריך להורות לרשויות האכיפה לחקור"
זאב קם
28 באוגוסט 2018
10:21

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו דורש מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת מהרשימה המשותפת שהיו מעורבים, על פי הדיווחים, בפנייה הפלסטינית לאו"ם לגנות את ישראל בשל חוק הלאום.

במכתב ששלח הבוקר (שלישי) למנדלבליט, כתב פורר כי במעשיהם, חברי הכנסת הערבים עברו על החוק האוסר על מגע עם סוכן חוץ והאוסר פגיעה ביחסי החוץ של ישראל. פורר גם מבקש מוועדת האתיקה להעניש אותם ואף לשלול מהם שכר בנימוק שהפרו את התחייבותם לשמור אמונים למדינת ישראל.

האזינו לריאיון עם פורר:

בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמר פורר: "זה בדיוק המקום שבו צריך היועץ המשפטי לממשלה להורות לרשויות האכיפה לחקור". לדבריו, "יש מספר חברי כנסת ברשימה המשותפת, לא ברור כרגע לחלוטין מי הם אלה שניהלו את המגעים מול הנציג הפלסטיני אבל בהחלט העניין הזה דורש חקירה. אין ספק בכלל שיש כאן הפרה של כללי האתיקה אבל יש חובה לחקור אם היתה כאן חציית קו אדום של עבירה פלילית, של פגיעה ביחסי החוץ של מדינת ישראל. לא יכול להיות שהדברים האלה ימשיכו ויקרו פעם אחר פעם".

פורר הוסיף: "אם הכנסת הזו כל כך רעה לחברי הכנסת הערבים מהרשימה המשותפת, שיתפטרו מהכנסת, יוותרו על תעודת הזהות הכחולה שלהם ויתמודדו לפרלמנט הפלסטיני של אבו מאזן שאגב לא מקיים בחירות כבר 12 שנה".