הפגנת ארגוני הנכים בעזריאלי

מחאת הנכים: מפגינים חסמו כבישים וצמתים בתל אביב

המוחים דרשו את הדרישה הקבועה - להעלות את קצבת הנכות לשכר מינימום. המפגינים קראו: "המאבק הוא של כולם" ו"הציבור עם הקשישים"
דניאל אלעזר
28 באוגוסט 2018
18:37

ארגוני הנכים מחו היום (שלישי) בפתחו של קניון עזריאלי בתל אביב, בדרישה להעלאת קצבת הנכות לגובה שכר המינימום. בשל ההפגנה נחסמו לתנועה נתיבי איילון מכיוון צפון לדרום בקטע שבין מחלף שבעת הכוכבים עד מחלף השלום. נחסם גם צומת השלום - יגאל ידין. המוחים קראו: "המאבק הוא של כולם" ו"הציבור עם הקשישים".להפגנה הזאת הצטרפו גם ארגון צדק חברתי, שמפגין נגד יוקר המחיה, ומחוסרי הדיור הציבורי. המפגינים צעדו לכיוון שרונה והכבישים הסמוכים נחסמו לתנועה.

לפני שלושה שבועות חסמו ארגוני הנכים את הכביש בטרמניל 3, קומת הטיסות הנכנסות, בנמל התעופה בן גוריון. עשרות הפגינו בדרישה הקבועה להעלות את קצבאות הנכות לגובה שכר המינימום, כ-5,300 שקלים בחודש. "לא תתקיים מדינה בלי מדיניות רווחה", קראה אחת המפגינות. 

שבועיים לפני כן, חסמו הנכים באופן דומה את מסילת הרכבת במפגש המסילה באזור שפיים סמוך לחוות רונית. כ-20 מפגינים הגיעו למקום ועצרו את תנועת הרכבות בקו תל אביב-חיפה בשני הכיוונים. המשטרה וצוותי רכבת ישראל הגיעו ופינו את המפגינים. תנועת הרכבות שבה לסדרה אך נגרמו שיבושים קשים.

לפני כחודש וחצי הפגינו הנכים בכמה מקומות בארץ. בין השאר הם חסמו את הכניסה לירושלים והכנס, באזור גשר המיתרים וגרמו לשיבושי תנועה. בחודש שעבר ערכו הארגונים הפגנה מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה.