משפחות גולדין ושאול
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רה"מ התחייב בפני המשפחות: "לא תהיה הסדרה בלי החזרת הבנים"

נתניהו נפגש עם משפחות גולדין ושאול שהתאכזבו: "רה"מ ממשיך להיכנע לחמאס". בריאיון לכאן רשת ב' אמר שמחה גולדין: "הייתה פגישה קשה ולא יצא ממנה כלום. המילה 'הסדרה' לא אומרת כלום"
גילי כהן ואיציק זוארץ
02 בספטמבר 2018
16:14

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם משפחות החללים הדר גולדין ואורון שאול. נתניהו התחייב בפניהם כי לא תהיה הסדרה ברצועת עזה בלי השבת הגופות. במשפחת גולדין אמרו בתגובה: "יצאנו מאוכזבים מהפגישה עם ראש הממשלה. נתניהו ממשיך להיכנע לחמאס״.

האזינו לריאיון עם שמחה גולדין בכאן רשת ב':

חמישה חודשים לאחר פגישתם האחרונה, נועדו היום הוריו של סגן הדר גולדין, שמחה ולאה גולדין, עם ראש הממשלה לפגישת עדכון. בפגישה השתתפו גם המזכיר הצבאי תא״ל אבי בלוט, מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום, ומנכ״ל משרד החוץ יובל רותם.

הוריו של גולדין תקפו את נתניהו לאחר הפגישה ואמרו כי ״ראש הממשלה ממשיך להיכנע לתכתיבי חמאס ומסרב להעמיד תנאי ברור לחמאס כי שיקום עזה ייעשה רק לאחר השבת הבנים". שמחה ולאה הדגישו כי בנם נחטף למנהרה ברפיח בזמן הפסקת אש: "כעת, ארבע שנים לאחר החטיפה, נתניהו לא דורש את השבת הבנים ושוב מסכים להפסקת אש שגם אותה חמאס יוכל לבחור מתי להפר ומתי לחטוף חיילים נוספים״.

״לצערנו מלבד אמירות כלליות ומשפטים חלולים, אשר נועדו לטובת יחסי ציבור, נתניהו עדיין לא עשה שום דבר משמעותי כדי להשיב את הבנים", אמרו בני הזוג והוסיפו כי יצאו מהפגישה בתחושה כי לא נעשה דבר כדי להשיב את הדר. משפחת גולדין מקיימת מפגש מחאה שבועי כבר כארבעה חודשים ברציפות מול רצועת עזה בשם "מסדר הדר". המפגש מתקיים בימי שישי, בזמן שמתקיימות הפרות סדר אלימות על הגדר בעזה.

בריאיון לתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' אמר שמחה גולדין: "הפגישה עם ראש הממשלה היום הייתה קשה ויצאנו מאוכזבים ממה שלא נאמר. אנחנו נמצאים לפני הזדמנות גדולה לשים לחץ על החמאס, ולשים את השבת החיילים בראש הדרישות של ישראל, במקום להגיד מילים שלא אומרות כלום כמו 'הסדרה'. לא יצא כלום מהפגישה".

בתחילת אוגוסט האשימה זהבה שאול, אמו של אורון, את ראש הממשלה כי כינה אותה ואת בעלה המנוח "שקרנים". שאול אמרה כי כחודשיים לפני מות בעלה הרצל, הם נפגשו עם נתניהו וטענו כי הוא הבטיח שלא ייחתם הסכם עם טורקיה לפני שיחזרו הבנים אורון והדר הביתה ובתגובה ראש הממשלה התעצבן עליהם. במסיבת עיתונאים בירושלים שאורגנה על רקע המגעים להסדרה בעזה, הצהירה שאול כי תעשה כל שביכולתה כדי להחזיר את בנה הביתה.