חברי הרשימה המשותפת בכנסת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברי הרשימה המשותפת בבריסל: ידרשו מהאיחוד האירופי להוקיע את חוק הלאום

חברי ועדת קשרי החוץ של הסיעה צפויים להיפגש היום עם בכירים באיחוד האירופי ובהם שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני. הם ידרשו גם הכרה במיעוט הלאומי הערבי הפלסטיני בישראל והכנסת ארגונים ובהם "להב"ה", ו"כהנא חי" לרשימת ארגוני הטרור האירופית. איימן עודה בכאן רשת ב': "הפנייה לעולם היא דבר חיוני"
ערן זינגר
04 בספטמבר 2018
08:09

חברי ועדת קשרי החוץ של הרשימה המשותפת צפויים להיפגש היום (שלישי) בבריסל עם בכירים באיחוד האירופי ובהם שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני ושר החוץ של לוקסמבורג, ז'אן אסלבורן כחלק ממאבקם חוק הלאום. חברי הרשימה שהגיעו לבירת בלגיה אתמול יבקשו ממוסדות האיחוד האירופי והאו"ם להוקיע את החוק שעבר במליאת הכנסת במושב החולף. 

נוסף לדרישה על חוק הלאום צפויים חברי הכנסת להציג שורת דרישות ארוכה מהאיחוד האירופי ובה, בין השאר: תגובה דיפלומטית של האיחוד נגד הריסת בתים וכפרים בנגב, נגד אלימות והסתה גזענית ונגד אפליה כלכלית וחברתית. כמו כן, תדרוש הרשימה המשותפת הכרה במיעוט הלאומי הערבי הפלסטיני בישראל, בהתאם להכרזה האירופית להכרה בזכויות מיעוטים. ברשימה מבקשים להכניס לרשימת ארגוני הטרור האירופית ארגונים דגמת "להב"ה",  ו"כהנא חי" ולמנוע מפעילים בארגונים אלה כניסה למדינות האיחוד האירופי.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הסביר בכאן רשת ב' שמדובר במהלך הכרחי במאבק נגד חוק הלאום. בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" אמר עודה לאריה גולן כי "משפחה זה דבר יותר חשוב ממדינה. גם בתוך משפחה כשיש דברים שעוברים על החוק, למשל פגיעה בבני אדם, אפשר לפנות למשטרה. לפנות לעולם ולאנשים שהם שותפים לערכים אוניברסליים אני חושב שזה דבר חיוני".

האזינו לריאיון עם איימן עודה: 

"אנחנו צריכים להיאבק בעיקר בתוך המדינה, לעבוד על  בניית גשרים עם כוחות דמוקרטים יהודים", הוסיף עודה. "אנחנו צריכים לדבר אל הציבור היהודי ולומר שגם אנחנו נשאר פה לנצח נצחים. המאבק הוא על החיים המשותפים ועל הזכויות בין ערבים ליהודים".